iPhone 11 geliyor: Yeni telefonu satın almak için 5 sebep!

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 2 DAKİKADA OKUNUR

● Yeni iPhone'larla alakalı söylentiler gelmeye devam ediyor. Gelecek ay tanıtılacak olan telefon, klasik olarak hem daha iyi tasarım hem de daha yüksek performans sebebiyle tercih sebebi olacak gibi görünüyor.

● Satın alma kararını etkileyen en önemli unsurlardan biri de kamera. Yeni iPhone'da ilk kez üç arka kamera bekleniyor. Detaylar haberimizde!

Apple, yeni iPhone'ların tanıtımını Eylül'de yapıyor. Ama söylentiler çok daha öncesinde başlıyor. Hatta hem tasarım hem de teknik özellik konusunda birçok detay ortaya çıkıyor. Daha da önemlisi konsept videolar fazlasıyla paylaşılıyor. iPhone XI ya da iPhone 11 şeklinde tanıtılması beklenen yeni modelle ilgili detaylar da tam olarak böyle.

A'dan Z'ye: Yeni iPhone 11 özellikleri ve hakkındaki tüm söylentiler!
Bilim Teknoloji

İlk olarak modellerden bahsetmek gerekiyor. Geçen sene olduğu gibi bu yıl da üç modelin tanıtılması bekleniyor. Yani geçen seneiPhone Xs, iPhone Xs Maxve iPhone XR olarak adlandırılan modeller gibi bu yıl da üç yeni iPhone'un sahneye çıkması söz konusu.

Söylentileri bir kenara bıraktığımızda aslında mevcut iPhone kullanıcılarının telefonunu yükseltmesi için çeşitli sebepler olması gerekiyor. Peki ama iPhone 11 almak için 5 sebep nedir?

Yeni telefonlar daha yüksek performans vadediyor. Dolayısıyla aradaki farkı gözetip bunu dikkate almakta yarar var.

1- Telefonunuz yaşlanıyor. Yeni bir telefona terfi etmek sizi yıllarca bu dertten kurtarır.

Teknoloji çok hızlı ilerliyor. Özellikle mobil teknolojiler birçok şirketin yeni ürün çıkarmasıyla ivme kazanmaya devam ediyor.

Bu yıl çıkan yeni iPhone'u satın aldığınızda aslında yepyeni işlemci ve bataryayla birlikte eski telefona oranla daha yüksekperformans elde ediyorsunuz. Klasik ama durum bu.

Eski telefonlar zaman geçtikte daha da değer kaybediyor. Dolayısıyla yeni modele terfi ederken yüksek tutardan satacağınız telefonunuz size maddi olarak katkı sağlayabilir.

2- Eski telefonunuzu daha yüksek tutarlara satabilirsiniz.

En yeni iPhone'u satın alırsanız eski telefonunuzu satmayıseçebilirsiniz. Ve genellikle eski telefonunuzu hala işlevsel halinde satmanız daha yüksek tutarlara satabileceğiniz anlamına geliyor.

Dolayısıyla bu hamle bile yeni iPhone'a geçişte maddi olarak önemli bir katkı sağlar.

Yeni iPhone muhtemelen şu ana kadarki en iyi tasarıma sahip olan model olacak. Eğer iPhone X ya da iPhone XR satın almadıysanız özellikle bu telefonun tasarımının sizi çok etkileyeceğini söyleyebiliriz.

3- Yeni iPhone tasarımı muhtemelen şu ana kadarki en iyi tasarım olacak.

Bundan 2 yıl önce çıkan iPhone Xya da geçen yılki iPhone XR modellerini satın almadıysanız bu yılki iPhone 11 muhtemelen bu modellerin tam ortasında ve çok daha iyi bir sürümü olacak.

Telefonun tasarımı hakkında bildiklerimize dayanarak iPhone 11'in aynı özelliklere sahip olmasını bekliyoruz. Bunlar çentikli uçtan uca bir ekran ve arkasında büyük bir kamera bölümü. Yani aslında arka yüzeyde kamera konusunda radikal bir değişiklik bekleniyor.

Satın alma kararlarını değiştiren en önemli unsurlardan biri kamera. Yeni iPhone'da farklı görevler için tanımlanan üç arka kamera yer alması bekleniyor.

4- Yeni ve üçlü bir arka kamera.

Yeni modelde üç arka kamera yer alması bekleniyor. Rakiplerde gördüğümüz gibi iPhone 11'de de her bir kamera aslında farklı bir görevi yerine getirmeye odaklanacak.

Fotoğraf ve video kalitesinin akıllı telefon kullanıcıları için büyük önem taşıdığı ortada. Dolayısıyla yepyeni bir kameraya sahip akıllı telefon bu anlamda yeni iPhone'u satın alma konusunda kullanıcıları hareketlendirebilir.

Dolayısıyla yeni iPhone özellikleri beklentilerinizle eşleşiyorsa ve şartlar uygunsa telefonu yükseltmeyi düşünebilirsiniz.

5- Yeni bir telefona sahip olmaya değer.

Her gün yüzlerce kez akıllı telefonlarımıza dokunuyoruz. Onlar, insanlık tarihinde bugüne kadar en fazla yanımızda taşıdığımız elektronik aletlerden biri. Dolayısıyla yeni modellere geçişte de buna odaklanmak gerekiyor. Eğer gerçekten yeni telefonlar beklentilerinizi karşılıyorsa yükseltmeyi yapabilirsiniz.

iPhone 11 için sabırsızlanıyor musunuz? Yoksa pas mı geçeceksiniz?

iPhone 11 hakkında düşüncelerinizi merak ediyoruz. Yeni telefonu satın almak için bekliyor musunuz yoksa bu seneyi pas geçip önümüzdeki modelleri mi bekleyeceksiniz?

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.