Need For Speed’in efsane arabasını Gürcistan’dan inanılmaz bir ücrete aldı

NAZİF MENTEŞ GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

İstediği aracı Türkiye’de uygun fiyata bulamadığını söyleyen Türk YouTuber Mervan Tepelioğlu, oldukça düşük bir fiyat karşılığında NFS efsanesi 350z’yi Gürcistan’dan satın aldı…

Mervan Tepelioğlu, bundan yaklaşık olarak bir ay önce YouTube hesabı üzerinden, Türkiye’de 500.000₺ değerinde olan aracı 80.000₺’ye Gürcistan’dan alan arkadaşını takipçileriyle paylaşmıştı. Bu video, kısa süre içerisinde ciddi seviyelerde izlenirken YouTuber da büyük ilgi çekmeyi başarmıştı. Birçok kişi tarafından yasal olmadığı ifade edilen araç hakkında sosyal medyada çok sayıda yorum yapıldı…

10.000$'a Nissan 350Z!

Arkadaşı için yayınladığı video, hukuk ve etik açılarından konuşulurken bu sefer kendine araba almak için Gürcistan’a giden Mervan Tepelioğlu enteresan bir işe imza attı. Tepelioğlu, Need For Speed Underground 2 oyunun efsaneleşmiş arabası Nissan 350Z modelini 10.000$ satın aldığını yayınladığı video sayesinde herkese duyurdu. Arabayı alış sürecinde tamamen yasalara uygun şekilde hareket ettiğini söyleyen Mervan Tepelioğlu, açmış olduğu canlı yayınla hakkındaki iddiaların gerçek olmadığını ifade etti.

Mervan Tepelioğlu, "Bazı kaynaklar aracımın çift ruhsatının olduğunu öne sürmüş ancak araba kendi ismim üzerine ve tek bir ruhsatı var. İnsanlar vekalet ile devir yapmayı karıştırıyorlar. Arabayı Gürcistan'da olan şirketimin üzerine satın aldım." açıklamalarında bulundu.

NAZİF MENTEŞ GZT Editörü

GZT.com'da Teknoloji Editörü olarak görev yapıyor. Her hafta 1 canlı yayın, 2 de program yapan editör, araştırma ve detaylı analizler konusunda iddialı. Nazif'e "nazif.mentes@gzt.com" adresinden ulaşabilirsiniz.