23 Ekim 2019: 6 başlıkta Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberler

HABER MASASI GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

23 Ekim 2019 Çarşamba günü 'Türkiye'de ve dünyada hangi gelişmeler yaşandı?' 6 başlıkta sizler için özetledik.

6 başlıkta 23 Ekim 2019 Çarşamba günü Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberleri derledik.

Bakan Çavuşoğlu, ABD ve Rusya'nın harekatın meşruiyetini kabullendiğini kaydetti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda, Türkiye ile Rusya'nın Soçi'de vardığı mutabakatın ayrıntılarını değerlendirip, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Çavuşoğlu, "Türkiye 5 gün içinde ABD ve Rusya gibi iki önemli güçle anlaşma sağladı. Dünyanın en büyük iki ülkesi Barış Pınarı Harekatı'nın meşruiyetini kabullenmiştir" dedi.

Bakan Çavuşoğlu: ABD ve Rusya harekatın meşruiyetini kabullendi
Dünya Politika

Facebook, Demokrat Elizabeth Warren'la temasta olduğunu doğruladı

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, NBC Nightly News'e verdiği demeçte, bazı çalışanların Senatör Elizabeth Warren'ın başkanlık kampanyasıyla temasta olduğunu bildirdi. Warren, Facebook gibi büyük teknoloji şirketlerinin Instagram ve WhatsApp gibi ayrıca servislere sahip olmasını doğru bulmuyor ve ayrılmaları gerektiğini söylüyor.

Facebook, ABD Başkanlık seçimleri öncesinde Elizabeth Warren ile temasta olduğunu doğruladı
Bilim Teknoloji

'Dijital Tarım Projesi hayata geçirildi'

Vodafone Business ve Türkiye İş Bankası ortaklığında hayata geçirilen ve 'tarım sektöründe dijitalleşmeyi' hedefleyen Dijital Tarım Projesi, çiftçiler için yepyeni bir dönemi resmen başlattı.

Tarımda dijitalleşme dönemi: 'Dijital Tarım Projesi hayata geçirildi'
Bilim Teknoloji

Bitcoin bir ayda 7. kez 8 bin doların altını gördü

Satoshi Nakamoto, son 24 saat içinde Bitcoin piyasasında yaşanan gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Nakamoto, “Bitcoin 22 Ekim’i 8.078 dolar ile kapattı. Bu 24 saat içinde yüzde 2 düşüş ya da - 165,19 dolar demek oluyor. Bu fiyat son iki günün en düşük kapanış fiyatıydı. Bitcoin, son bir ayda 7. kez 8 bin doların altını gördü” dedi.

Satoshi Nakamoto: Bitcoin bir ayda 7. kez 8 bin doların altını gördü
Dünya Politika

Netflix, yeni Anime dizisi Ghost in the Shell: SAC_2045'in tanıtımını yayınlandı


Netflix, orijinal Anime kataloğunu genişletmeye devam ediyor. Popüler çizgi roman serisini diziye dönüştüren platform Ghost in the Shell: SAC_2045'in tanıtım filmini yayınlandı. Netflix'in Anime projesi, markanın bilgisayar üretimli ilk dizisi olacak.

Netflix, yeni Anime dizisi Ghost in the Shell: SAC_2045'in tanıtımını yayınlandı
Hayat

31 Türk sporcu olimpiyat vizesi aldı

Türk sporcuların, Japonya'nın başkenti Tokyo'da 24 Temmuz-9 Ağustos 2020 tarihlerinde düzenlenecek 32. Yaz Olimpiyatları'na katılma mücadelesi sürüyor. Şu ana kadar 6 spor dalından 9'u kadın 31 milli sporcu, Tokyo 2020'ye gitme hakkı elde etti. Atletizmde 11, yelkende 5, cimnastik, güreş ve yüzmede 4'er, atıcılıkta ise 3 isim Türkiye'yi temsil etme hakkı kazandı.

31 Türk sporcu olimpiyat vizesi aldı
Spor