27 Ağustos 2019: 6 başlıkta Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberler

HABER MASASI GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

27 Ağustos 2019 Salı günü 'Türkiye'de ve dünyada hangi gelişmeler yaşandı?' 6 başlıkta sizler için özetledik.

6 başlıkta 27 Ağustos 2019 Salı günü Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberleri derledik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin arasında İdlib zirvesi gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya'nın başkenti Moskova'da 1 saat 20 dakika baş başa görüştü. Baş başa görüşmeden sonra heyetler arası görüşmeye geçildi. İki lider görüşmelerin ardından basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan ile Putin arasında İdlib zirvesiS-400 sisteminin parçalarını taşıyan Rus nakliye uçağı Ankara'ya indi Rus yapımı S-400 hava savunma sisteminde, ikinci sevkiyat başladı. Sistemin parçalarını taşıyan Rus nakliye uçağı, Ankara'daki Mürted Hava Meydanı'na indi. Milli Savunma Bakanlığı, Rusya'dan alınan S-400 hava savunma sisteminin ikinci batarya malzemelerinin Türkiye'ye sevkiyatının başladığını, ilk uçağın Mürted Hava Meydanı'na indiğini bildirdi.
S-400'de ikinci sevkiyat başladı
Dünya Politika

Steve Jobs'ın 'sahte bir ölüm' kurguladığı iddiaları sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor

Apple tarihinin en önemli figürlerinden Steve Jobs, 2011 yılında kanser dolayısıyla hayatını kaybetti. Apple'ın birçok farklı 'özel adımında' imzası olan Jobs için ilginç bir iddia ortaya atıldı. İddia, Steve Jobs'ın aslında ölmediği konusu üzerinde duruyor.

Komplo teorisi: 'Steve Jobs yaşıyor mu?'
Bilim Teknoloji

Vedat Milor yaptığı ankette 'Balığa limon sıkılır mı sıkılmaz mı?' sorusunu yöneltti

Geçtiğimiz yıl Twitter üzerinden yaptığı 'Menemen soğanlı mı olur soğansız mı?' anketiyle sosyal medya kullanıcılarının kucağına pimi çekilmiş bir bomba bırakan Vedat Milor, bugün yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Milor yaptığı ankette 'Balığa limon sıkılır mı sıkılmaz mı?' sorusunu yöneltti.

Vedat Milor meşhur anketlerine bir yenisini daha ekledi: Balığa limon sıkılır mı?
Hayat

BTCTurk, Süper Lig ekibi Yeni Malatyaspor’a isim sponsoru oldu

Kripto para alım - satım platformu BTCTurk, Süper Lig ekibi Yeni Malatyaspor’a isim sponsoru oldu. Yeni Malatyaspor, söz konusu sponsorluk anlaşması kapsamında 1 yıl için yaklaşık 5 milyon TL kazanacak.

Tarihi sponsorluk: Süper Lig'de bitcoin açılımı
Spor

Kit Harington ve Jensen Ackles'in katıldığı yarışmada Can Yaman birinci oldu

Erkenci Kuş isimli dizi ile tanınan Can Yaman, bu yıl düzenlenen 'TV's Top Leading Man' yani 'En İyi Erkek Ekran Yıldızı' kategorisinde rakiplerini geride bırakarak 1. oldu.

Kit Harington ve Jensen Ackles'in katıldığı yarışmada Can Yaman birinci oldu
Hayat