6 milyon dolarlık Bitcoin transferi yapıldı

HABER MERKEZİ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

Son yıllarda ekonomi piyasasında gövde gösteren Bitcoin yükselişini hızla sürdürüyor. Bitcoin, tek seferde gerçekleştirilen 6 milyon dolarlık transferle dikkatleri tekrar üstüne çekmeyi başardı.

Bitcoin Block Bot isimli twitter hesabı, tek seferde 6 milyon dolarlık Bitcoin transferini duyurdu. 30 Haziran tarihinde çıkan 583,139 blokta 6 milyar dolar değerinde 25 işlem yer alıyor.

Bitcoin'in son dönemdeki yükselişi dur durak bilmiyor. Bazı tahmincilere göre Bitcoin’in yıl sonuna kadar 100 bin doları görebilir. Bu tahminlerde ele alınan verilerden biri de Bitcoin’in ticaret hacmi.

Küresel bilinmezlik 'Bitcoin' ve 'altına' hücum ettirdi
Gündem

Facebook, kripto para işine resmen girdi: 'Libra'
Teknoloji

  • Kripto para piyasalarında bu bloklar, hesap defteri işlevi görüyor. Blokları, bir defter sayfası gibi düşünebiliriz. Bu kağıda insanların kaç para alıp verdikleri yazılıyor. Kağıdın üzerindeki işlemi ve aldım verdim hesabını yapan kişi, o işlemin sonunda kendisine de hizmetinin bedeli olan kadar Bitcoin yazıyor.

İçinde 24.692,93 Bitcoin bulunan bir hesaptan bir başka cüzdana 24.392,93 Bitcoin gönderilirken, üçüncü bir cüzdana da 300 BTC aktarıldı. Toplamda 5800 BTC alan üçüncü cüzdan, 25 işlemin tamamında alıcı olarak geçti.

25 işlemin sonunda da alıcı olan cüzdanda, şu anda değeri 60 milyon dolar eden 5513 BTC yer alıyor.

Göstermelik yenilik: 'Kripto para ile ödeme ve transfer işlemleri neden tercih edilmiyor?'
Teknoloji

Dünyaca ünlü şirketlerden Facebook’un kripto para projesine yatırım
Teknoloji

Düne göre yükseliş gösteren BTC, şu anda 11 bin 27 dolardan işlem görüyor. Kripto piyasaları genel olarak 318 milyar dolar civarında işlem hacmine sahip. Bitcoin ise bu meblânın yaklaşık 195 milyar dolarlık kısmını oluşturuyor.

Bitcoin ATM'si para saçtı, vatandaşlar şaşkına döndü
Olay, İngiltere'nin başkenti Londra'daki bir Metro istasyonunda meydana geldi. Bir görgü tanığı tarafından kayda alınan görüntüde, ATM'nin dışarıya 20 Sterlinlik banknotlar saçtığı görüldü. ATM'den para çekmeye çalışan adam ise ATM'nin önüne bir çanta koyarak, paralar dışarı ve çantaya düşerken gülerek izledi. Öte yandan, bir güvenlik görevlisi ise ATM'nin önünde durarak dışarı saçılan paraları korumaya çalıştı. İstasyonda bulunan kişiler ise olayı şaşkınlıkla izledi.

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.