8 Mayıs 2019: 6 başlıkta Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberler

HABER MERKEZİ GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

'8 Mayıs 2019 Çarşamba günü 'Türkiye'de ve dünyada hangi gelişmeler yaşandı?' 6 başlıkta sizler için özetledik.

6 başlıkta 8 Mayıs 2019 Çarşamba günü Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberleri derledik.

Meghan Markle ve Prens Harry bebeklerini basınla tanıştırdı

İngiliz Kraliyet gelini Sussex Düşesi Meghan Markle, ilk çocuğunu dünyaya getirdi. Bir erkek bebek dünyaya getiren Meghan, bebeğiyle doğum sonrası halkı selamlamak yerine basını davet ettiği bir çekimde görüntülendi. Bebeği ilk kez tüm dünya ile tanıştıran Markle, İngiliz basınının yanı sıra yakın arkadaşı Gayle King'in program yaptığı CBS kanalını da çekime davet ettirdi.

Meghan Markle ve Prens Harry bebeklerini basınla tanıştırdı
Hayat

ABD'nin hazırladığı İsrail yanlısı 'Yüzyılın Anlaşması'nın maddeleri gazetede yayımlandı

İsrail'de yayımlanan HaYom gazetesi, ABD'nin İsrail-Filistin meselesinin çözümü konusunda yakın zamanda açıklaması beklenen Yüzyılın Anlaşması planının maddeleri olduğunu öne sürdüğü bir belge yayımladı.

ABD'nin hazırladığı İsrail yanlısı 'Yüzyılın Anlaşması'nın maddeleri gazetede yayımlandı

Rusya'daki uçak kazasında pilot hatası ihtimali üzerinde duruluyor

Aeroflot'a ait bir uçağın Pazar günü Moskova'nın Sheremetyevo Havaalanı'na acil inişi sırasında alev alması sonucu 41 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine başlatılan soruşturmada pilot hatası ihtimali üzerinde duruluyor.

Rusya'daki uçak kazasında pilot hatası ihtimali üzerinde duruluyorAvrupa Birliği Apple'ın peşinde: 'Spotify’ın şikayeti harekete geçirdi' Spotify’ın ‘Apple tekelleşiyor’ iddiaları Avrupa Birliği cephesinde karşılık buldu. Avrupa Birliği Rekabet Komisyonu, Apple’ın AppStore üzerinden herhangi bir haksız rekabet oluşturup oluşturmadığını denetleyecek.Avrupa Birliği Apple'ın peşinde: 'Spotify’ın şikayeti harekete geçirdi'Behzat Ç. rüzgarı: Dünya pazarına girdi bile Polisiye dizisi Behzat Ç. geri dönüyor. Dizi yeni bölümleriyle televizyon değil, dijital yayın platformunda yayınlanacak. BluTv'de yayınlanmaya başlayacak olan dizi şimdiden dünya pazarına girdi. Dizinin yeniden başlaması kesinleştikten sonra yurt dışına satışı için görüşmeler başladı.Behzat Ç. rüzgarı: Dünya pazarına girdi bile'GTA VI için yeni bilgiler ortaya çıktı' Oyun dünyasının tartışmasız efsanesi konumunda yer alan Grand Theft Auto serisi, 5. oyunuyla satış rekorları kırarken resmi açıklamanın asla gelmediği 6 için oluşan merak da günden güne büyüyor. Yeni nesil konsollar için gelecek olan GTA 6 için son bilgiler ortaya çıktı.Bir oyun ne kadar beklenebilir: 'GTA VI için yeni bilgiler ortaya çıktı'
HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.