Afrika Birliği, Libya’daki hava saldırısının soruşturulmasını istedi

HABER MERKEZİ İHA 1 DAKİKADA OKUNUR

Afrika Birliği, Libya’nın başkenti Trablus’taki göçmen gözaltı merkezinde 40 kişinin ölümüne neden olan hava saldırısının soruşturulmasını istedi


Afrika Birliği Başkanı Musa Faki Muhammed, Libya’nın başkenti Trablus’taki göçmen gözaltı merkezine gerçekleştirilen saldırıyı kınadı ve 40 kişinin ölümüne neden olan saldırının soruşturulmasını istedi.

Muhammed, Tajoura gözaltı merkezindeki hava saldırısına yönelik bağımsız bir soruşturma yapılması çağrısında bulundu ve bu korkunç suçtan sorumlu olanların hesap vermesi gerektiğini söyledi.
Afrika Birliği Başkanı Muhammed, General Halife Hafter’in başında olduğu Libya Ulusal Ordusu’nun (LNA) Nisan ayında meşru yönetimi devirmek üzere başkent Trablus’a başlattığı saldırı için ateşkes talep eti.

Trablus hükümeti saldırı için Hafter’in emri altındaki güçleri suçladı.

Darbeci Hafter neden Türkiye'yi tehdit etti?
Libya'da darbeci Hafter güçlerinin Türkiye'ye yönelik tehditlerini 6 Türk denizcinin alıkonması izledi. Olayın hemen ardından Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan sert açıklamalar sonucunda Türk denizciler serbest bırakıldı. Yeni Şafak Dünya Editörü Hasan Hız, Türkiye-Libya arasında yaşananların perde arkasını anlatıyor.
Hafter güçleri göçmenleri vurdu: 40 ölü
Mecra

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.