Bakan Soylu: "DEAŞ'ın çok önemli bir adamını Suriye'de ele geçirdik"

HABER MASASI AA, GZT, İHA 1 DAKİKADA OKUNUR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu DEAŞ ile mücadeledeki son durumu açıkladı. Soylu: "Sınır içinde de sınır dışında da operasyonlarımız devam ediyor. DEAŞ'ın çok önemli bir adamını yakın bir zamanda Suriye'de ele geçirdik. Hala sorgusu arkadaşlarımız tarafından devam ediyor" dedi.

Soylu, DEAŞ’a yönelik yürütülen operasyonlara da değinerek, “Sınır içinde de sınır dışında da operasyonlarımız devam ediyor. DEAŞ’ın çok önemli bir adamını yakın bir zamanda Suriye’de ele geçirdik. Hala sorgusu arkadaşlarımız tarafından devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Almanya ve Hollanda DEAŞ mensubu vatandaşlarını alacak

DEAŞ'lıların iadesine ilişkin, "Almanya ve Hollanda, kendi memleketlerine mensup DEAŞ'lı teröristleri, aileleri ve çocuklarıyla alacaklarını dile getirdi." dedi.

"Yolumuzdan çekilen çekilir çekilmeyen sonuçlarıyla yüzleşir"

DEAŞ'lıları ülkeleri kabul etmeye yanaşmasa da geri gönderdiklerini ve ayrım gözetmediklerini belirten Soylu, "Kimin kimi desteklediğine bakmıyoruz. Kendimize ait bir politikamız var ve onu tavizsiz uyguluyoruz. Yolumuzdan çekilen çekilir, çekilmeyen sonuçlarıyla yüzleşir." ifadesini kullandı.

"Buradan iki ülkeye hassaten teşekkür etmek isterim. Biri Almanya, diğeri Hollanda..

FETÖ'ye çok önemli operasyon

Soylu, FETÖ’yle mücadelenin aynı kararlılıkla devam ettiğini söyleyerek, “Kamuoyu rahat olsun, milletimiz rahat olsun. Bu FETÖ meselesinin dibini kazıyana kadar; kim ne söylerse söylesin, vazgeçmeyiz. Vazgeçen namerttir. Ve bir şeyi daha söyleyeyim, bunu da korucularımız huzurunda söyleyeyim. FETÖ’ye önümüzdeki günlerde çok önemli bir operasyonla daha geliyoruz, arkadaşlarımız hazırlıklarını yapıyor. Bu musibetleri, bu ülkenin üzerinde kötü bir emel düşünmeyene kadar kazımaya kararlıyız. Bu mücadeleyi bu milletin evlatları sonuna kadar sürdüreceklerdir” dedi.

Hassaten nedir?

Kelimenin kökeni Arapça'dan gelmektedir.

Özel olarak, her şeyden önce, başta, hele, bilhassa, hassaten, hususuyla, bahusus, mahsus(I), mahsusen, mahsustan anlamlarında kullanılır.

Dünya Türkiye'nin operasyonunu konuşuyor: DEAŞ elebaşı Bağdadi'nin ablası yakalandı
Dünya Politika

Trump'a yönelik azil soruşturmasında kamuya açık oturumlar başlıyor
Dünya Politika