Beyaz Saray'ın yeni sözcüsü Grisham oldu

HABER MERKEZİ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

Beyaz Saray'da yaşanan ayrılıkların ardından yeni sözcünün kim olacağı netleşti. Beyaz Saray'ın yeni sözcüsü Melania Trump'ın iletişim direktörlüğünü yapan Stephanie Grisham oldu.

Beyaz Saray'ın yeni sözcüsünün kim olacağı netleşti. Açıklamayı Melania Trump, Twitterhesabından yaptı.

Melania Trump açıklamasında, "Stephanie Grisham'ın Beyaz Saray Sözcüsü ve İletişim Direktörü olacağını açıklamaktan memnuniyet duyuyorum. Kendisi 2015 yılından bu yana bizimle beraberdi. Başkan Trump ve ben, ülkemize ve yönetime hizmet edecek daha iyi birini düşünemezdik." ifadelerini kullandı.

Melania Trump'tan eşine destek: İnanılmaz bir iş yaptığını düşünüyorum
Gündem

Melania Trump, Grisham'ın kendi iletişim direktörlüğü görevine devam edeceğini de ifade etti.

2015 yılında seçim kampanyasına başladığı ilk aylardan itibaren ABD Başkanı Trump ve eşi Melania'nın yanında görev alan Grisham, göreve başlaması halinde 30. Beyaz Saray Sözcüsü olacak.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders önceki hafta yaptığı açıklamayla ay sonunda görevinden ayrılacağını açıklamıştı.

Trump 'yok' sanılan anlaşmayı cebinden çıkarıp salladı
Trump Meksika ile göç anlaşması taslağını elinde salladı ve yanlışlıkla ifşa da etmiş oldu. Beyaz Saray'ın önünde gazetecilere konuşan Trump, aslında anlaşmayla ilgili sorulara yanıt vermeyi reddetti. Ancak konuşması sırasında anlaşmanın detaylarının bulunduğu belgeyi cebinden çıkarıp elinde sallayınca, haber kuruluşları çekilen fotoğraflardan bazı bilgileri okuyabildi.

Melania Trump, unutkan eşini ‘dürterek’ uyardı
Paskalya tavşanıyla birlikte ABD ulusal marşının okunması için Beyaz Saray balkonundaki yerini alan Trump, diğer ABD'lilerden farklı olarak, marş başlayınca elini kalbinin üzerine götürmedi. Trump'ın bu hatasını fark eden Trump, eşini 'kolundan dürterek' uyarmak zorunda kaldı.

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.