Böylesi ne duyuldu ne görüldü: Pazarlık yaparken parmaklarını kırdı

HABER MERKEZİ DİĞER, GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Kurban pazarlarında hararetli pazarlıklara çoğu zaman şahit oluruz ancak böylesine ilk defa rastlıyoruz. Pazarlığa tutuşan alıcı ve satıcı el sıkma işini abartınca kurbanlık müşterisinin parmakları kırıldı.

Kurban pazarında bu defa eşine benzerine az rastlanır bir olay yaşandı. Kayseri’de Kurban Bayramı'na sayılı günler kala hayvan pazarlarında pazarlıklar kızıştı. Kocasinan ilçesinde bulunan Oymaağaç kurban kesim yerinde de ilginç bir olay yaşandı.

Bayramlarda sosyal medyadan uzak kalamamanızın 13 nedeni
Hayat

Kurbanını almak üzere pazara gelen Mustafa Ceviz, bir tosun beğendi. Besici Orhan Kaya ile tosun için pazarlık eden Ceviz’in pazarlık sırasında parmakları çok sıkıldığı için kırıldı. Pazarlığın ardından soluğu hastanede alan Ceviz, parmaklarının kırıldığını öğrenince, beğendiği kurbandan bin 500 TL daha indirim istedi.

Telefonunuz bayram yolculuğunuzu zehir edebilir
Hayat

Gülümseten barışma teklifi

Yaşanan olayı anlatan besicilik Orhan Kaya, “Akşamüzeri bir hacı amcamız geldi. Hayvanın sağına soluna, dişine falan baktırdı ve beğendi. Hayvanın fiyatına 14 bin 500 TL istedik. Hacı baba 12 bin 500 TL verdi. Bizde 13 bin TL civarı pazarlık biter diye bekliyorduk. 12 bin 500 TL verdi. 45 dakika süren bir pazarlık sonucunda aracılar da araya girdi. 12 bin 750 TL’yi kabul etmedi. 45 dakika sonra hayırlaştık. Çetin geçen bir pazarlık sonucunda hacı babanın parmakları kırılmış. 1 saat sonra bu olayı öğrendik. Geçmiş olsun demek için yanına gittik ve helallik istedik. O da bizden bin 500 TL kadar fiyat indirimi istedi. Bizde kabul ettik. Kendisinden özür diliyoruz. Pazarlık sonucunda hacı baba dediği fiyata hayvanı aldı ama parmakları kırılmasaydı daha iyi olurdu” ifadelerini kullandı.

REKLAM

Kurban Bayramı’nda doğru beslenmenin 7 altın kuralı
Hayat

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.