Ceren'in katil zanlısı yakalandı: Gözaltına alınırken polisi de bıçakladı

HABER MASASI DHA 1 DAKİKADA OKUNUR

Ordu'da, evinin bulunduğu apartmanın girişinde bıçaklanarak, öldürülen Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Ceren Özdemir'in katil zanlısı Özgür A. polisin operasyonuyla yakalandı. Katil zanlısı, gözaltına alınırken kendisini yakalamaya çalışan bir polisi de bıçakladı.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2'inci sınıf öğrencisi olan, balerin Ceren Özdemir, antrenman sonrası geldiği evinin önünde, binanın giriş kapısını açmak için ablası Gizem Özdemir'i cep telefonundan arayarak, anahtarı pencereden atmasını istedi. Abla da pencereden anahtarı attı. Kapıyı açıp binaya giren Ceren Özdemir, arkasından içeri giren kimliği belirsiz bir kişinin saldırısına uğradı. Polis olaydan sonra geniş çaplı soruşturma başlattı. Ceren'in katil zanlısı Özgür A. saklandığı evde gözaltına alınırken kendisini yakalamaya çalışan bir polisi de bıçakladı.

Ceren Özdemir'in katil zanlısı Özgür A.

Zanlı polis memurunu da bıçakla yaraladı

  • Saklandığı evde gözaltına alınırken kendisini yakalamaya çalışan bir polisi de bıçakla yaralayan şüpheli etkisiz hale getirildi. Uyuşturucu bağımlısı ve cezaevi firarisi olduğu öne sürülen şüpheli geniş güvenlik önlemleri altında sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü. Şüphelinin saldırısı sonucu ağır yaralanan polis memuru ise kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Linç edilmek istendi

Çevredekiler katil zanlısını linç etmek istedi

Özgür A., evden çıkarıldığı sırada çevredekilerce linç edilmek istendi.

Polisler, öfkeli kalabalığın içinden çıkardığı Özgür A.'yı sorgulamak üzere geniş güvenlik önlemleri altında Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.

Ceren'in son anları kamerada
Ordu'da, evinin bulunduğu apartmanın girişinde bıçaklanarak, öldürülen Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Ceren Özdemir'in (20) olay öncesi binaya doğru yürürken, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Ceren Özdemir, kaldırımda evine doğru yürürken görülüyor. Katil zanlısının ise arkadan onu takip ettiği görüntülerden de tespit ediliyor.


Ceren Özdemir'le ilgili yürek yakan detayı rektör açıkladı
Dünya Politika

Katile adım adım yaklaşılıyor: Ceren'i öldüreni ablası görmüş
Dünya Politika