Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kaliteyi yükseltme zamanı

HABER MERKEZİ GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da 8. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, altyapıyı da güçlendirme ve kaliteyi yükseltmek için adımlar atılacağını aktardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"Hedefimiz 2023 yılında uluslararası öğrenci sayımızı 200 bine çıkarmaktır."

Kadın üniversiteleri

  • "Japonya'da 800 üniversiteden 80'i kadın üniversitesi. Sadece kızlardan oluşan üniversite. Kreşten alıp ilk, orta, lise, ardından üniversite olmak suretiyle farklı bir yapıyı Japonya'da oluşturmuş durumdalar. Bunlarla beraber bu alanda atılan adımın bizler için önem arz ettiğini şu anda YÖK Başkanına hatırlatıyorum, çalışmanı da buna göre yap. Türkiye de benzer bir adımı atmalı."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Türkiye'deki uluslararası öğrenciler) Biz, sizleri ülkenize döndüğünüz zaman Türkiye'nin ülkenizdeki misyon şefleri olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kadın üniversitesine yeşil ışık
Gündem

"Türkiye Maarif Vakfı'mız aracılığıyla yurt dışında faaliyete geçirdiğimiz 2 üniversite, 269 okul ve 35 de yurt bulunuyor." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"Pek çok sivil toplum kuruluşumuzun da yurt içinde ve dışında benzer atılımları olduğunu biliyoruz. Şimdi altyapıyı daha da güçlendirme ve kaliteyi yükseltme zamanıdır. Vicdanın, ahlakın, merhametin, adaletin hakim olduğu bir küresel düzeni inşa edene kadar hep birlikte durmadan, dinlenmeden çalışmalıyız. Bugün 'Dünya 5'ten büyüktür' gerçeğini cesaretle dillendirebilen bir Türkiye varsa, katettiğimiz mesafenin verdiği özgüven sayesindedir."

Cumhurbaşkanı imzayı attı: 16 alan hassas bölge listesine alındı
Gündem

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.