Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin ortak basın toplantısı düzenledi

HABER MERKEZİ GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı açılış töreninde açıklama yaptı.

Günübirlik çalışma ziyareti için Rusya'ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MAKS-2019 Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı'nın açılış törenine katılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya lideri Putin ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Rusya Devlet Başkanı Putin'in açıklamaları şöyle:

  • "Bu fuara geleneksel olarak pek çok yabancı ülke katılıyor. Çin Halk Cumhuriyeti bu yılki fuarın ana partneri. Geliştirdiğimiz en yeni projelerimizi görme fırsatı bulacaksınız. Fuarın hazırlanmasına emeği geçen herkese şükranlarımı ifade etmek istiyorum. Bütün katılımcılara başarılar diliyorum."

Putin'in ardından konuşan Erdoğan da şu ifadeleri kullandı:

  • "Son dönemde havacılık alanında önemli hamlelere imza atıyoruz. THY küresel ölçekte en geniş hava taşımacılığı ağlarından birine sahip. Havalimanlarımız Avrupa'nın en çok yolcu ağırlayan havalimanları arasında yer alıyor. İstanbul Havalimanı'nın ilk aşamasını yürürlüğe soktuk. Savunma ve havacılıkta söz sahibi bir ülke haline geliyoruz. İHA ve SİHA'ların üretiminde büyük mesafe aldık."
HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.