Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı

HABER MERKEZİ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

23 Haziran'da İstanbul seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu, mazbatasını almak üzere İstanbul İl Seçim Kurulu binasına geldi.İmamoğlu mazbatasını aldı.

Ekrem İmamoğlu'nun yanında eşi Dilek İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu var.

"Hayırlı olsun"

İmamoğlu burada yaptığı açıklamada, "Ben de tabii herşeyden önce şehrimize, milletimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. İstanbulumuz hem Türkiyemizin hem Avrupa'nın en büyük kendi. En doğru işleri yapacağımız bir 5 yılı umarım hep birlikte yaşarız. Tek tek 39 ilçenin, ilçe seçim kurulu başkanlarına, heyetlerine, ilçe seçim kurulu müdürlerine, sandık kurulu üyelerine, sandık kurulunda görev alan tüm siyasi parti temsilcilerine, demokrasinin ana teminatı olan sandıklardan çıkan neticeyi ulaştırarak demokrasiye katkı sunan demokrasi neferlerine teşekkür ediyorum" dedi

Arşiv

Belediye Binasına geçecek

İmamoğlu, mazbatasını aldıktan sonra Saraçhane’deki belediye binasına geçecek.

İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı devir-teslim töreni, saat 18.30'da yapılacak.

23 Haziran İstanbul ilçe ilçe seçim sonuçları
Gündem

İkinci kez mazbata aldı

Ekrem İmamoğlu, 31 Mart seçimlerinden 17 gün sonra mazbatasını almıştı. İmamoğlu, mazbatayı aldıktan sonra sadece 17 gün görevde kalabildi. YSK'nın iptal kararıyla İstanbul'da, yeniden seçime gidildi. 23 Haziran akşamı yarışı yine önde tamamlayan İmamoğlu, şimdi yeniden mazbatasını almak için hazır.

Geçtiğimiz ay en çok hangi konular konuşuldu?
Gündem

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.