"Enflasyon yıllık hedeflediğimiz rakamın altında"

HABER MERKEZİ AA 1 DAKİKADA OKUNUR

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Finansal Kurumlar Birliği 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Bakan Albayrak haziran ayı enflasyon rakamları ile ilgili, "Yıllık hedeflediğimiz rakamın altında bir enflasyonu gördük" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Finansal Kurumlar Birliği 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Önümüzde Türkiye'ye fırsatlar sunan 4 yıllık bir dönem var" dedi.

"Türkiye eskisi gibi üzerinden para kazanılacak bir ülke değil. Türkiye vadettikleriyle sürdürülebilir şekilde para kazanılacak bir ülke." diyen Albayrak, "Öncü göstergeler ekonomide toparlanma eğiliminin sürdüğünü, özellikle ikinci yarıda baz etkisiyle daha da netleşeceğine işaret ediyor." ifadesini kullandı.

Bakan Albayrak: Enflasyonda düşüş sürüyor
Gündem

Albayrak, "Seracılık, tarım noktasında enflasyon ile ilgili güçlü desteğimiz devam ediyor ve devam edecek." dedi.

"İlk defa cari fazla verilecek"

Bakan Albayrak, "Haziran ayı itibarıyla 17 yıllık AK Parti iktidarı döneminde ilk defa cari fazlanın verildiği bir ay olacak." diye konuştu.

Yeni Ekonomi Programı'ndaki 'kıdem tazminatı' reformu ne anlama geliyor?
Gündem

Albayrak, "Bu yılın ikinci yarısında büyüme ve istihdamda YEP hedeflerimizin üzerine çıkacak güçlü performans ortaya koyacağız." ifadesini kullandı.

Emeklilerin zam oranları belli oldu
Gündem

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.