G7 zirvesinde Trump ve Macron'un beden dili ne anlattı?

DUYGU GÖKTÜRK GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Fransa'da gerçekleşen G7 zirvesi çarpıcı karelerle devam ediyor. Zirveye damga vuran iki isim ise Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile ABD Başkanı Trump oldu. İkili, yaptıkları görüşmelerde dikkati çeken görüntüler verdi. Mikro Beden Dili Uzmanı Tuğba Özdenal, iki liderin beden dili kodlarına ilişkin GZT'ye özel açıklamalarda bulundu.

Fransa'nın güneybatısındaki Biarritz kentinde düzenlenen G7 Zirvesi'nin ikinci gününde liderler temaslarını sürdürüyor.

Bu görüşmeler kapsamında liderlerin hal ve hareketleri de bize önemli ipuçları veriyor.

İHA

Gerçekleştirilen temaslar arasında ev sahibi Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile ABD Başkanı Donald Trump, dikkati çekti.

İkilinin beden dili kodlarını, Mikro Beden Dili Uzmanı Tuğba Özdenal, GZT için analiz etti.

Mikro Beden Dili Uzmanı Tuğba Özdenal

Özdenal, görüşme boyunca Trump'ın oldukça gergin olduğunun altını çizerek; "Trump, Macron ile arasında geçen sohbetten hiç hoşnut değil. Trump parmağını Macron'a doğrultuyor. Çünkü yarı uyarı yarı tehdit amacıyla güdüyor" dedi.

Mikro Beden Dili Uzmanı Özdenal, Macron'un Trump'ın kolunu tutmasını ise; "Macron güçlü duruşunu samimiyetle bütünleştirmeye çalışıyor. Trump'ın yüzü son derece gergin. Macron bahsi geçen konu ile ilgili ikna çabası içinde. Trump tepkisinden ve konudan emin, kabul etmek istemiyor" şeklinde çözümledi.

İHA

Zirvede liderlerin beden dili kullanımı, dikkati çeken en önemli ayrıntılardandı. -REUTERS

REUTERS

REUTERS

REUTERS

Kanada Başkanı Justin Pierre James Trudeau'nın çorap seçimi de çok konuşuldu. -REUTERS

REUTERS

REUTERS

REUTERS

REUTERS

D DUYGU GÖKTÜRK Pirimedya

GZT Gündem kategorisinde sıcak gündem maddelerini ve son dakika gelişmelerini takip eder. Dış politikayla özel olarak ilgilenir. Merak edilen konuları uzman görüşü alarak haberleştirir. Duygu'ya duygu.gokturk@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.