Havanın notlarına bakmadan çıkmayın: Dört ilde yağış bekleniyor

HABER MASASI GZT 2 DAKİKADA OKUNUR

Haftanın ilk gününde hava tahminleri yağış uyarısı veriyor. Meteorolojinin notlarına göre dört ilde yağmur etkili olacak. İstanbul'da ise gökyüzü sislerle kaplı... İşte yurt genelinde haftanın ilk günü hava tahminleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerine göre; yurdun batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçecek.

Gece ve sabah saatlerinde Marmara’nın doğusu ve Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, Göller Yöresi ile İç Anadolu’da yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

Hava sıcaklılarının ise ülkemizin doğu kesimlerinde biraz azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri üzerinde, doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

İl il hava durumu tahminleri:

İllerHava Durumu🌫️İstanbulParçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu⛈️İzmirParçalı ve az bulutu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kıyıları sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı🌫️AnkaraParçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu🌧️ÇanakkaleParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu🌧️EdirneParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı🌫️KocaeliParçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu🌫️Afyonkarahisar Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu🌫️ManisaParçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu⛅MuğlaParçalı bulutlu🌤️AdanaAz bulutlu ve açık🌤️AntalyaAz bulutlu ve açık🌤️HatayAz bulutlu ve açık🌤️MersinAz bulutlu ve açık🌫️ÇankırıParçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu🌫️EskişehirParçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu🌫️KonyaParçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu🌫️BoluParçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu🌫️DüzceParçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu🌫️KastamonuParçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve pusu🌤️ZonguldakParçalı ve az bulutlu🌫️AmasyaParçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu🌤️ArtvinParçalı ve az bulutlu🌫️SamsunParçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu🌤️TrabzonParçalı ve az bulutlu🌤️ErzurumAz bulutlu ve açık🌫️KarsAz bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli🌤️MalatyaAz bulutlu ve açık🌤️VanAz bulutlu ve açık🌤️DiyarbakırAz bulutlu ve açık🌤️GaziantepAz bulutlu ve açık🌤️SiirtAz bulutlu ve açık🌤️ŞanlıurfaAz bulutlu ve açık