Hırsız fark edilince banyoda uyuma numarası yaptı

HABER MASASI DHA, GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Bursa'da 80 yaşındaki adamın evine giren hırsızı gece yarısı eve gelen torunu fark etti. Dağınıklığı görür görmez telefona sarılıp polisi aradı. Fark edildiğini anlayan hırsız ise alışıla gelmişin dışında kaçmak yerine banyoda yere yatıp uyuma numarası yaptı.

Nilüfer ilçesi Özlüce Mahallesi'ndeki Salim Çetinkaya'nın müstaki evine gece yarısı hırsız girdi. Hırsızın, değerli eşya aradığı sırada ise Çetinkaya'nın torunu Bünyamin Çetinkaya (23) eve geldi. Kapının açık olduğunu fark eden torun, içerideki dağınıklığı görünce hemen polisi aradı. Hırsızın evde olma ihtimaline karşı da uyuyan dedesi Salim Çetinkaya'yı uyandırdı.

Bünyamin Çetinkaya, banyoda uyuma numarası yapan hırsızı gördü ve etkisiz hale getirdi.

Hırsız banyoda uyuma numarası yaparken yakalandı

Dedesiyle birlikte evi aramaya başlayan Bünyamin Çetinkaya, banyoya girdiğinde yere yatarak uyuma numarası yapan hırsızı gördü. Torun Çetinkaya, hırsızı etkisiz hale getirdi. Çıkan arbede sırasında yaralanan ve S.A. olduğu ortaya çıkan şüpheli, gelen polis ekiplerine teslim edildi. Yaralı S.A., Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

80 yaşındaki Salim Çetinkaya, hırsızlara isyan etti. DHA

80 yaşındaki ev sahibi isyan etti: "Götürün bu hırsızı, ateşe atıp yakın"

Yaşanan olayın ardından hırsıza isyan eden 80 yaşındaki Salim Çetinkaya, ''Ben bu hırsızdan şikayetçiyim. Daha öncede sürekli evime girdiler. İneğimi, paramı, malımı aldılar. Hırsız banyoda yatıyormuş. Ben uyuyordum, torunum dışarıda arkadaşları ile birlikteymiş, eve geldiğinde hırsızı görmüş, beni uyandırdı. Şikayetçiyim, canımızı kurtarmaya çalışıyoruz. Götürün bu hırsızı, ateşe atıp yakın” dedi. Torun Bünyamin Çetinkaya da "Eve geldiğimde kapılar açıktı. Alt kattaki banyoya girmiş, uzanmış uyuyordu. Banyoda ayağı kaydı, düştü. Ben de kapının önüne taşıyıp polisleri çağırdım" dedi. Soruşturma sürüyor.

Çalıntı 'kepçe' ile ATM makinesini götüren hırsızlar
Kuzey İrlanda'da bir inşaattan çaldıkları 'kepçe' ile ATM'yi söküp götüren hırsızlar gündem oluşturdu. Alışveriş merkezinin bahçesindeki ATM'nin yanına gelen maskeli hırsızlar dakikalar içinde para dolu ATM'yi çaldı. O anlar güvenlik kamerasına böyle yandısı.

Tren camından içeri sarkıp telefonları çaldılar
Arjantin'de 3 hırsız, metro istasyonunda, trenin hareket ettiği anda açık camlardan içeri kollarını sokarak vatandaşların telefonların çaldı. Güvenlik kamerasınca kaydedilen akıl almaz hırsızlığın failleri, polis tarafından yakalandı.

Miniklerin gündem oluşturan el arabası hırsızlığı: Rus basını 'yılın hırsızlığı' başlığı ile duyurdu
Rusya'nın Krasnodar şehrinde meydana gelen olayda, iki çocuğun çaldıkları el arabasını duvarın diğer tarafına geçirebilmek için gösterdiği çaba ilginç görüntülere sahne oldu. Boyları yetişmeyen çocuklar, el arabasını önce tahta yardımıyla geçirmeyi denedi, daha sonra ise merdiven kullandı. Çocuklar bu sırada defalarca düştü. En sonunda el arabasını diğer tarafa geçirmeyi başaran çocuklar, bir süre sonra gözden kayboldu. Rus basını, tebessüm ile izlenen bu olayda çocukların yaptıklarının yanlış olduğunu vurgulayarak, olayı 'yılın hırsızlığı' başlığı ile duyurdu.