İngiliz ajanın sır ölümü: Yeni görüntüleri ortaya çıktı

HABER MASASI DHA 1 DAKİKADA OKUNUR

Eski İngiliz ajanı Karaköy'deki evinin önünde ölü bulunmuştu. İngiliz eski istihbarat subayı James Gustaf Edward Le Mesurier'in Büyükada’daki evinden Karaköy'e dönüş anları güvenlik kameralarına yansıdı. Bir sürü soru işaretleri olan sır ölümünün ardından İngiliz ajanı Mesurier'in yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Eski İngiliz istihbarat subayı James Gustaf Edward Le Mesurier, Karaköy'deki ofisinin önünde 11 Kasım'da ölü bulundu.

Eski İngiliz ajanının Büyükada'daki evlerinden elektrikli araçla önde bahçıvan ve eşi arkada ise ajan Mesurier ve eşi Emma Wingber'in ayrılma anı

İngiliz ajanın Büyükada'daki evinden ayrılma anı

Le Mesurier'in yaşadığı Büyükada'daki evinden, 9 Kasım'da ayrılırken güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı. Le Mesurier'in 9 Kasım cumartesi günü saat 18.07'de eşiyle birlikte evlerinden çıktığı görülüyor. James Gustaf Edward Le Mesurier ve İsveç vatandaşı eşi Emma Hedvig Christina Winber, evdeki görevlilerin kullandığı elektrikli araca biniyor. Çift, araçta bulunan biri kadın, iki görevliyle birlikte iskeleye doğru ilerliyor. Elektrikli aracı kullanan kişinin evin bahçıvanı olduğu öğrenildi. Çift daha sonra Karaköy'deki ofise geçti.Le Mesurier'in 11 Kasım'da sabaha karşı cansız bedeni bulundu.

İngiliz ajana ait yeni görüntüler ortaya çıktı
Karaköy'deki ofisinin önünde ölü bulunan İngiliz eski istihbarat subayı James Mesurier'in Büyükada'daki evinden Karaköy'e dönerken güvenlik kamerasına yansıyan son görüntüleri ortaya çıktı. Le Mesurier'in 9 Kasım cumartesi günü saat 18.07'de eşiyle birlikte evlerinden çıktığı görülüyor. James Gustaf Edward Le Mesurier ve İsveç vatandaşı eşi Emma Hedvig Christina Winber, evdeki görevlilerin kullandığı elektrikli araca biniyor. Çift, araçta bulunan biri kadın, iki görevliyle birlikte iskeleye doğru ilerliyor. Elektrikli aracı kullanan kişinin evin bahçıvanı olduğu öğrenildi. Çift daha sonra Karaköy'deki ofise geçti. Le Mesurier'in 11 Kasım'da sabaha karşı cansız bedeni bulundu.

Eşi ifadesinde söylemişti

Emma Wingber, emniyete verdiği ifadede sağlık kuruluşlarına yakın olmak amacıyla Karaköy'e döndüklerini ifade etmişti.

Wingber’in, “Son dönemlerde aşırı stres nedeniyle uyku ve psikolojik ilaç kullanmaya başladı. 2-3 gün önce Adalar’da bulunan evde yine aşırı strese bağlı rahatsızlığı nedeniyle iğne ve ilaç tedavisi alarak sağlık kuruluşuna yakın olma amacıyla home ofis olarak kullandığı bu adrese geldik" ifadelerine yer verdiği öğrenilmişti.

Eski İngiliz ajanı İstanbul'da ölü bulundu
Dünya Politika

Rusya tepkili: İngiliz ajanın ölümü Rusya ile mi ilişkili?
Dünya Politika

Beyoğlu'nda ölü bulunmuştu: İngiliz ajanın evinden çıkanlar şaşırttı
Dünya Politika