İnguşetya Cumhurbaşkanı istifa edip; Rusya'da göreve geldi

HABER MERKEZİ İHA 1 DAKİKADA OKUNUR

İnguşetya Cumhurbaşkanı istifa ederek Rusya Savunma Bakan Yardımcısı olduğunu duyurdu. İnguşetya ise Rusya'ya bağlı en küçük devlet olarak biliniyor.

Rusya Savunma Bakanlığı, eski İnguşetya Cumhurbaşkanı Yunus-Bek Yevkurov’un Rusya Savunma Bakan Yardımcılığına atandığını duyurdu.

Rus donanmasına ait araştırma denizaltısında ne oldu?
Gündem

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Rusya’ya bağlı İnguşetya Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’ndan 2 hafta önce istifa eden Yunus-Bek Yevkurov’un Rusya Savunma Bakan Yardımcılığına atandığını duyurdu.

Rusya'dan nükleer sızıntı iddialarına yalanlama
Gündem

Eski İnguşetya Cumhurbaşkanı Yunus-Bek Yevkurov

Daha önce general rütbesiyle Rusya Hava Kuvvetlerinde görev alan Yevkurov, Kuzey Kafkasya ve Kosova gibi önemli noktalarda görev yapmıştı. Yevkurov, Savunma Bakan Yardımcılığında görev alanı olarak Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri savaş eğitimini ve uçuş güvenliği hizmetini yönetecek.

Rusya: ABD Suriye'yi bölmek için Kürtleri kullanıyor
Gündem

Rus askeri uzman Vladislav Şurıgin, Rus basınına konu ile ilgili yorumlarını aktararak, “Rusya Savunma Bakanlığında savaş eğitimine bakan bir bakan yardımcısının ortaya çıkması yerinde bir karar. Savaş eğitiminde görevli ilk bakan yardımcısı oldu. Savunma bakanı zaten çok sayıda görevle karşı karşıya kalıyor. Askeri savaş eğitimini her zaman belirli bir görevlinin üstlenmesi yerinde bir hamle oldu” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.