İstanbul boğazında trafik kilit! İşte alternatif yollar...

HABER MERKEZİ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde bakım çalışmaları sürüyor. Hal böyle olunca trafik iğne atsan düşmeyecek duruma geldi. Peki alternatif yollar neler?

İstanbul'da köprü geçişlerinde yoğunluk yaşanıyor. Sebebi ise 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde devam eden bakım çalışmaları...

İstanbul'un en önemli ulaşım yollarından olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde onarım çalışmaları dün gece itibariyle başladı.

Trafik yoğunluğu Çamlıca Gişelerinden başlıyor. -DHA

FSM'de 4 şerit trafiğe kapalı

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'ndeki asfaltlama çalışmaları nedeniyle 4 şerit trafiğe bu gece kapatıldı. Köprüde sabahın erken saatlerinden itibaren yoğun trafik oluştu.

52 gün sürmesi planlanan çalışmalar kapsamında ilk aşamada köprünün Avrupa-Asya istikameti yönündeki 4 şeridi kapatılarak, trafik akışı Asya-Avrupa istikametinde 2 şerit gidiş, 2 şerit geliş olarak sağlanıyor.

Köprü bakım çalışmaları nedeniyle trafikte yoğunluk yaşandı. -DHA

Avrupa-Asya istikametindeki çalışmaların tamamlanmasının ardından köprünün Asya-Avrupa istikameti yönündeki 4 şeridi kapatılarak çalışmalar devam edecek.

İki köprüde başlayan onarım çalışmaları İstanbul trafiğini felç etti. Sabah saatlerinde yüzde 50'yi aşan trafik yoğunluğu yaşandı.

Yoğunluk Çamlıca Gişelerinden başlıyor

Anadolu'dan Avrupa'ya geçişlerde trafik yoğunluğu sürüyor. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde trafik yoğunluğu Çamlıca girişinden başlıyor.

Aynı istikamette Avrasya Tüneli'nde de yoğunluk sürüyor. Kartal civarından başlayan trafik Tünel girişine kadar devam yoğun bir şekilde devam ediyor.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü girişindeki trafik yoğunluğu ise Ümraniye Kavşağı'ndan başlıyor. Yoğun bir trafik gözlenirken, her iki köprüde de sürücülerin işaret ve işaretçilere dikkat etmesi gerekiyor.

Anadolu'ya geçişte alternatif yollar hangileri?

Öğle saatlerinde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde yoğunluk yaşanırken, 15 Temmuz Köprüsü ve Avrasya Tüneli akıcı.

FSM'deki yoğunluk Avrupa'dan Anadolu'ya geçişlerde de sürüyor. Alibeyköy Kavşağı'ndan başlayan yoğun trafik köprü geçişine kadar sürüyor. Diğer yandan hem 15 Temmuz Şehitler Köprüsü hem de Avrasya Tüneli'nde Anadolu'ya geçişler sakin ve akıcı bir şekilde devam ediyor.

Hangi yollar yoğun?

Kadıköy sahil yolundaki ise Bostancı-Göztepe arasında trafik yoğunluğu var.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü arasındaki sahil yolunda da köprü yoğunluğu hakim.

H HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.