İstanbul trafiğinde 'makas' terörü devam ediyor

HABER MASASI İHA 1 DAKİKADA OKUNUR

İstanbul trafiğinde çeşitli noktalarında ortaya çıkan motosikletli magandalara bir yenisi daha eklendi. Trafikte motosiklete sırtüstü yatıp ayaklarıyla da gidonu kontrol ederek seyreden genç bir motosiklet sürücüsü hareketleri ile adeta ölüme meydan okudu. Genç, sevgilisiyle kentin en işlek noktalarında araçların arasında 'makas' atarak trafiği tehlikeye düşürdü. Genç kızın çığlık çığlığa kaldığı, sürücünün yayaların üstüne motosikleti sürerek 'korktunuz mu?' dediği o anlar kameralara yansıdı.

Tüm uyarılara, ağır para cezalarına ve uygulamalara rağmen İstanbul'da trafik terörü devam ediyor. Son olarak E-5 Kara Yolu'nda trafikte giden bir çift, motosikletin üstüne sırtüstü yatarak dakikalarca bu şekilde seyretti. Ayaklarıyla da gidonu kontrol ederek magandalıkta sınır tanımayan genç sürücü, hem kendi hem de sürücülerin canını tehlikeye attı. Trafikte şov uğuruna akrobatik hareketler yapan maganda, adeta ölüme meydan okudu.

Araçların arasında defalarca makas attı

Sürücülerin korkulu rüyası haline gelen çift, Fatih Sultan Mehmet (FSM) ve Atatürk Köprüsü'nde yoğunluktan yavaş bir şekilde ilerleyen araçların arasında defalarca “makas” attı. Trafiği çok kez tehlikeye düşüren çift, yaya ve araçlarla adeta dalga geçer gibi üstlerine sürerek kazaya davetiye çıkarttı. Beşiktaş'ta da ayrı ayrı motosikletlerle trafiğe çıkan çift, tehlikeli hareketlerine burada da devam etti.

"Korktunuz mu?" diyerek dalga geçti

  • Bir başka görüntüde ise, kız arkadaşını arkasına alıp motosikletle seyreden genç yine yayaların üstüne sürdü. Genç kızın çığlık çığlığa kaldığı olayda sürücü “Korktunuz mu?” diyerek bir de dalga geçti. Vatandaşların ölümle burun buruna geldiği o korku dolu anlar yürekleri ağza getirdi. Maganda çift o anları kaydedip ve kaydettirip bir de sosyal medyada yayınladı.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, maganda çifti yakalamak için çalışma başlattı.

Yayaların üstüne sürüp 'korktunuz mu' diye soran motosikletli
İstanbul trafiğinde motosiklete sırtüstü yatıp ayaklarıyla da gidonu kontrol ederek seyreden genç bir motosiklet sürücüsü hareketleri ile adeta ölüme meydan okudu. Genç sürücü kenntin en işlek noktalarında araçların arasında 'makas' atarak trafiği tehlikeye düşürdü. Ayrıca, yayaların üstüne motosikleti sürerek 'korktunuz mu?' dediği o anlar kameralara yansıdı.


Ambulansa yol vermedi, makas atarken 4 kişiyi yaraladı: Hukukçular maganda terörünü yorumladı
Dünya Politika