Kaliforniya'da son 20 yılın en şiddetli depremi

HABER MERKEZİ AA DAKİKADA-OKUNUR

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde depremler meydana geliyor. Dün yaşanan 6,4'lük depremin ardından, bugün de 6,9 şiddetinde deprem meydana geldi.

ABD'nin California eyaletinde, 4 Temmuz'da gerçekleşen 6,4'lük depremin ardından 6,9 büyüklüğünde 2. bir deprem meydana geldi.

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS), merkez üssü Ridgecrest kentinin 17 kilometre kuzeydoğusu olan 6,9 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.

Türkiye'nin deprem tarihi: 117 yılda 210 büyük deprem meydana geldi
Gündem

  • Bölge perşembe günü de merkez üssü Ridgecrest yakınları olan 6,4 büyüklüğündeki depremle sarsılmış, bunun, California'da son 20 yılda yaşanan en şiddetli deprem olduğu açıklanmıştı.

İlk depremin ardından artçı sarsıntıların yoğun yaşandığı bölge genelinde yollar, su ve gaz borularında hasar oluşurken Ridgecrest kentinde, acil durum ilan edilmişti.

Panama’da 6.3 büyüklüğünde deprem
Gündem

1400'den fazla artçı yaşandı

ABD'nin California eyaletinde dün gerçekleşen 6,4 şiddetindeki son 20 yılın en büyük depreminin ardından 1400'ten fazla artçı sarsıntı kaydedildi.

Los Angeles kentinin 240 kilometre kuzeyinde, merkez üssü Ridgecrest yakınları olan deprem, bölgede hasarlara yol açarken artçı sarsıntılar yaşanmaya devam ediyor.

Japonya’da 6.8 büyüklüğünde deprem
Gündem

Yeni Zelanda’da 7,4 büyüklüğünde deprem
Gündem

Şiddetli deprem gökdelenin tepesindeki havuzu taşırdı
Filipinler'de meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki deprem, bir gökdelenin tepesindeki havuzu taşırdı. Başkent Manila’daki Anchor Skysuites gökdeleninin çatısında yer alan havuzun suları deprem anında metrelerce yüksekten aşağı döküldü.

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.