Kandil'e hava harekatı düzenlendi: Hedefler bir bir vuruluyor

HABER MERKEZİ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

Pençe Harekatı ile koordineli olarak Irak kuzeyi Kandil bölgesine hava harekatı düzenlendi. Hava harekatında PKK'lı teröristlere ait silah mevzisi, sığınak, barınak ve mühimmat depoları imha edildi.

Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Harekatı ile koordineli olarak Kandil bölgesine hava harekatı düzenlendi.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, harekatta PKK'lı teröristlere ait silah mevzisi, sığınak, barınak ve mühimmat depoları kullanılamaz hale getirildi.

Pençe Harekatı'nda iki hafta geride kaldı: İşte sınır ötesinde bugüne dek yaşananlar
Gündem

60 terörist etkisiz hale getirildi

Öte yandan Irak'ın kuzeyindeki Hakurk'ta devam eden Pençe Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 60'a yükseldi.

Pençe Harekatı'nda 'Pençe' ismi nereden geliyor?
Gündem

Milli Savunma Bakanlığı'nın twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada''Pençe Harekatı ile koordineli olarak Irak kuzeyi Kandil bölgesine düzenlenen hava harekatı neticesinde, PKK bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler vuruldu'' denildi.

Hakurk'a hava harekatı: Teröristler böyle yok edildi
Milli Savunma Bakanlığından, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde teröristlerin yuvalandığı alanlara yönelik harekat başlatıldığı bildirildi. Kara Kuvvetleri topçu bataryaları ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı jetlerin atışlarıyla başlayan harekata komando tugayları da katılıyor. Atak helikopterlerinin desteğiyle devam eden harekatla Hakurk'taki mağara ve sığınakların imhası, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi hedefleniyor.

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.