Mardin'de HDP'li 3 belediye başkanı gözaltına alındı

HABER MASASI GZT, AA 1 DAKİKADA OKUNUR

Mardin'de Savur, Derik ve Mazıdağı ilçelerinin HDP'li belediye başkanları gözaltına alındı. Terör soruşturması kapsamında yapışan eş zamanlı operasyonda aralarında belediye başkanlarının da olduğu 10 kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında Mazıdağı Belediye Başkanı Nalan Özaydın, Savur Belediye Başkanı Gülistan Öncü ve Derik Belediye Başkanı Mülkiye Esmez'in de aralarında bulunduğu bazı şüpheliler hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Eş zamanlı operasyon yapıldı

Güvenlik güçlerince düzenlenen eş zamanlı operasyonda, Özaydın, Öncü ve Esmez ile bazı belediye çalışanlarının da aralarında yer aldığı 10 şüpheli yakalandı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

'Evlat nöbeti'ndeki aileler GZT'ye konuştu
Çocukları dağa kaçırılan Diyarbakır annelerinin, HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemine 3 aile daha katıldı. Çocuklarının dağa kaçırılmasında HDP'yi sorumlu tutarak, 3 Eylül'de partinin il başkanlığı binası önüne gelen ailelerin başlattığı oturma eylemine katılım artarak devam ediyor. GZT.com editörlerinden Ümmü Gülsüm Durmuş, acılı ailelere mikrofon uzatarak dertlerine ortak oldu.

HDP'li 4 belediye başkanı 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan gözaltına alındı
Dünya Politika