Meteoroloji tarih verip uyardı! Sağanak yağış kapıda

HABER MASASI DHA 1 DAKİKADA OKUNUR

Kasım ayında havaların yaz günlerini aratmaması vatandaşların kimisinin hoşuna giderken bir yandan da yağış olmaması endişelendiriyordu. Meteoroloji Genel Müdürü Coşkun yağışların

22 Kasım cuma ve 25 Kasım pazartesi günlerinde geleceğini ve yurdun büyük bir bölümde hakim olacağını söyleyerek uyardı. Yağışlı havanın etkisiyle sıcaklıklarda mevsim normallerine gerileyecek.

Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, "Yurdumuzun 22 Kasım cuma ve 25 Kasım pazartesi günleri Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemlerin etkisine gireceği tahmin ediliyor" dedi.

Hava sıcaklığının, uzun süredir ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğini dile getiren Coşkun, yazılı açıklamasında, yağışlı sistemlerin etkisiyle, sıcaklıkların cuma gününden itibaren azalarak mevsim normallerine düşeceğini bildirdi.

Cuma ve Pazartesi günleri Türkiye'ye yağış geliyor

Cuma ve pazartesi günleri yağışlı sistemlerin Türkiye'ye giriş yapacağının altını çizen Volkan Mutlu Coşkun,"22 Kasım cuma ve 23 Kasım cumartesi günleri Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde görülecek yağışların 24 Kasım pazar günü etkisini kaybetmesi bekleniyor. 25 Kasım pazartesiden itibaren ise Orta Akdeniz üzerinden gelecek alçak basınç merkezi ve cephe sistemlerinin etkisiyle ülkemizin yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği ve bu yağışların yurdun büyük bir bölümünde görüleceği tahmin ediliyor" ifadelerini kullandı.

İstanbul için tehlike çanları çalıyor: Barajlarda 100 günlük su kaldı
Dünya Politika