Meteoroloji'nin tahminlerine bakmadan çıkmayın: Doğuyu kar batıyı yağış bekliyor

HABER MASASI İHA 1 DAKİKADA OKUNUR

Yurt geneli parçalı ve çok bulutlu olurken, batı bölgeleri ve Karadeniz'de sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Doğudaki illerde ise kar yağışı etkili olması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Twitter paylaşımına "Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor." bu notu düşerek paylaştı.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi ile Kırklareli, Edirne, Çanakkale, Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri ile Adana’nın kıyı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Adana’nın kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

İşte il il hava sıcaklıkları

İllerHava SıcaklığıAnkara:Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sisli ve puslu 14İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 18İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 19Adana:Parçalı ve çok bulutlu 21Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sisli ve puslu 17Antalya: Parçalı ve çok bulutlu 20Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 16Trabzon:Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 17Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri yer yer kar yağışlı 3Diyarbakır:Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13