Parklar, bahçeler doldu taştı: İstanbullular geceyi dışarıda geçirdi

HABER MERKEZİ AA, İHA, DHA 1 DAKİKADA OKUNUR

İstanbul Silivri açıklarında meydana gelen 5,8 şiddetindeki deprem ve sonrasında oluşan artçı depremlerin ardından evlerine girmekte tereddüt eden vatandaşlar, geceyi evlerine yakın park ve bahçelerde geçirdi. Bazı vatandaşların park ve bahçelere çadır kurduğu görülürken, bazılarının serdikleri halı ve kilimlerin üstünde vakit geçirdikleri dikkati çekti.

İstanbul'da meydana gelen depremin ardından, Avcılar, Beylikdüzü, Beyoğlu, Bahçelievler, Silivri ve Fatih başta olmak üzere birçok ilçede vatandaşlar geceyi parklarda geçirdi.

0.

Bazı vatandaşların park ve bahçelere çadır kurduğu görülürken, bazılarının serdikleri halı ve kilimlerin üstünde vakit geçirdikleri dikkati çekti.

0.
Türk Kızılay ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait araçlar da Silivri Kaymakamlığı'nın arkasındaki parkta bulunan alanda, geceyi dışarıda geçiren vatandaşlara çorba, çay, konserve gıda ve su dağıtıyor. 
0.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na bağlı bir araç ise alanda tedbir amaçlı bekletiliyor.
0.
0.

Vatandaşların evcil hayvanlarını da yanlarında park ve bahçelere getirdiği görüldü.

0.

İstanbullular çadır kurarak park ve bahçelerde uyudular.

0.
Park ve bahçelerde bekleyişlerini sürdürenlerin birçoğu ise sabaha kadar evlerine girmeyeceğini kaydetti.
0.
Depremi yaşayan başka bir vatandaş ise "Çok büyük bir korku. Devamı da var mı bilmiyoruz ama inşallah da olmaz. Daha çok çocuklar için endişeleniyoruz. Evde yakalandım. 1999 depremini sanki tekrar yaşadım." dedi. Saatlerdir parkta bekleyen bir vatandaş da "Bana kalsa eve gireceğim ama kızım korktuğu için mecburen bekliyoruz. Bekleyebildiğim kadar bekleyeceğim." ifadesini kullandı.
0.
Silivri'de yaşayan bir vatandaş, "O an evdeydik. Eşimle birlikte bire bir yaşadık. Salı günü de olmuştu. Bu daha ciddi bir şekilde oldu. Marmara depremine göre o kadar büyük çaplı değildi ama bugünkü olay bayağı bir ciddiydi. Bayağı bir tedirgin olduk tabii, dışarı attık kendimizi." diye konuştu.
H HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.