Paspastan saha yapan çocuklar için Cumhurbaşkanı devreye girdi

HABER MERKEZİ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

Kendi imkanlarıyla halı saha yaparak top oynayan çocukların görüntüsü sosyal medyada büyük ilgi görmüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çocukların paspastan saha yaparak oynadıkları anlara kayıtsız kalmadı. Cumhurbaşkanı'nın talimatıyla bölgeye halı saha yapılacak.

Olay Yozgat'ta yaşandı. Bir grup çocuk, halı saha görünümü verdikleri alanda top oynuyorlardı. Çocukların boş arazide oynadıkları anların fotoğrafı ise sosyal medyada büyük ilgi görmüştü.

Çocukların boş arazide kendi imkanlarıyla yaptıkları halı saha

Bir grup çocuğun evden getirdikleri eski halı ve kilimleri sererek ‘halı saha’ görünümü vermeye çalıştıkları mahalledeki boş arsada futbol oynamasının haber yapılması üzerine yetkililer harekete geçti. Vali Kadir Çakır ve Belediye Başkanı Celal Köse, çocukları ziyaret ederek halı saha isteklerini yerine getireceklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da sosyal medyada uzun süre konuşulan fotoğraflara kayıtsız kalmayarak halı saha yaptırılması için talimat verdi.

Çocukların oyun oynadıkları anlar sosyal medyada uzun süre konuşulmuştu.

Erdoğan ile Trump G-20 Zirvesinde ikili görüşme gerçekleştirecek
Gündem

  • Vali Çakır, “Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu devreye girdiler. Onların da talimatlarıyla çocuklarımızın daha iyi şartlarda spor yapabileceği bir alan oluşturacağız. Sayın Belediye Başkanımız ile de görüştük, elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

Bu arada Yozgat Gençlik ve Spor il Müdürü Rasim Parlak da çocukları ziyaret ederek futbol topu hediye etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim sonuçları açıklaması
Gündem

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.