Sakarya'da deniz yasağı

HABER MERKEZİ AA 1 DAKİKADA OKUNUR

Sakarya'nın Karadeniz kesiminde yoğun rüzgar ve dalga bekleniyor. Yüzmenin tehlikeli bulunduğu Sakarya'da deniz girişler yasaklandı.

Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinin sahil kesimlerinde sabah saatlerinden itibaren şiddetli rüzgar ve yoğun dalga etkili oluyor.

  • Sahillerde görev yapan Büyükşehir Belediyesi cankurtaran ekipleri, vatandaşları denize girmemeleri konusunda uyarıyor.

Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun, yaptığı açıklamada, bölgede etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle denizde yoğun dalgalar oluştuğunu söyledi.

Sakarya'nın Karadeniz bandında şiddetli rüzgâr nedeniyle yoğun dalgalar görülüyor. (Arşiv)

Su altında bayramlaşma merasimi: Harçlık vermeyi ihmal etmediler
Hayat

"Denize girenler çıkarıldı"

Vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için sahil kesiminde denize girişlere izin verilmediğini aktaran Ağun, şunları kaydetti:

  • "Bu dönemlerde sürekli cankurtaran ekipleri hazır bulunuyor. Belediye hoparlörlerinden denize girilmemesi yönünde uyarılar yapılıyor. Ancak buna rağmen 17 kişi denize girdi. Cankurtaran ekiplerimiz bunlara müdahale ederek sudan çıkardı. Hava tahminlerini günlük takip ediyoruz. Normale döndüğünde denize girişlere izin verilecek."

Denize girenler dikkat: Balık türleriyle temas sonrası alerji oluşabilir
Hayat

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.