Cami’de şehit olan vatandaş İslam’ın hoşgörüsünü iki kelimeyle aktardı: Merhaba kardeşim

ÇAĞRI SAÇARALP DİĞER, GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Yeni Zelanda'da gerçekleşen terör saldırısında, cami girişinde saldırganı ilk gören Müslüman, teröriste ‘Hello Brother’ yani ‘Merhaba Kardeşim’ dedi. Terörist kendisine merhaba kardeşim diyen Müslüman’ın üzerine defalarca kurşun sıkarak onu şehit etti. Otomatik tüfeğin namlusuyla karşılaşsa bile İslamın hoşgörüsünü, cesur bir adanmışlık edasıyla gösterebilen kahraman Müslüman dünyanın dört bir tarafındaki insanları derinden etkiledi.

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki iki camiye terör saldırısında bulunan terörist Brenton Harrison Tarrant, ilk kurşunu cami girişinde kendisine 'Hello brother' diyen Müslüman’a sıktı.

Yeni Zelanda'nın ChristChurch kentindeki iki camiye, cuma namazı sırasında silahlı terör saldırısı düzenlendi. 49 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısının ardından 4 kişi yakalandı.

Saldırıyı Brenton Tarrant adlı terörist düzenledi. Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki iki camiye saldırı düzenleyen terörist dehşet dolu anları sosyal medya hesabından canlı yayınla paylaştı.

Cami katliamında ilk vurulan kişinin, kapıda katile "hello brother" yani merhaba kardeşim diyerek seslenmesi dünyanın dört bir tarafındaki her dinden her milletten insanı derinden etkiledi.

Twiter hesaplarından hellobrother etiketi açan vatandaşlar terör saldırısına büyük tepki gösterdi.

Yarı otomatik bir av tüfeğinin namlusuyla karşılaşsa bile İslami hoşgörüsünü, cesur bir adanmışlık edasıyla gösterebilen kahraman Müslüman’ın teröriste ‘Hello Brother’ diyerek seslenmesine ilişkin sosyal medyadaki paylaşımları derledik.

Türk-İslam düşmanı terörist hakim karşısında
Gündem

ÇAĞRI SAÇARALP GZT Editörü

GZT Gündem’in sorumlu editörü olarak görev yapıyor. GZT’de Cinayet Ansiklopedisi ve Oltamıza Takılanlar programlarını hazırlayıp sunuyor. Çaya olan düşkünlüğü ve konuşkanlığıyla tanınıyor. Çağrı’ya cagri.sacaralp@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.