Donald Trump: Avrupa ülkeleri DEAŞ'lı teröristleri yargılasın

HABER MERKEZİ AA 1 DAKİKADA OKUNUR

ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere, Fransa, Almanya ve diğer Avrupalı müttefiklerinin Suriye'de yakalanan 800 DEAŞ militanını teslim alarak yargılamasını istedi. "DEAŞ çökmek üzere" diyen Trump, hoş olmayan diğer alternatifin ise onları serbest bırakmak olduğunu vurguladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Avrupa ülkelerine, Suriye'de yakalanan Avrupa kökenli terör örgütü DEAŞ militanlarını teslim alarak yargılamaları çağrısında bulunarak aksi halde teröristleri serbest bırakmak zorunda kalacağını belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump

  • Trump, Twitter'dan Suriye'de ele geçirdikleri DEAŞ'lı teröristlere ilişkin açıklama yaptı.

Avrupa'yı tehdit etti

Trump, paylaşımında, "İngiltere, Fransa, Almanya ve diğer Avrupalı müttefiklerden Suriye'de yakaladığımız 800 DEAŞ militanını teslim alarak yargılamasını istiyoruz. DEAŞ çökmek üzere. Hoş olmayan diğer alternatif ise onları serbest bırakmak zorunda kalmak." ifadelerini kullandı.

Donald Trump basına açıklamalarda bulundu.

DEAŞ'lı teröristlerin beklenildiği gibi Avrupa'ya geçmesini görmek istemediklerini belirten Trump, "Çok şey yaptık, çok (para) harcadık. Artık başkalarının da adım atıp yapabildikleri işi yapma zamanı. DEAŞ'ın yüzde 100 yenilmesinden sonra çekiliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Nauert, ABD'nin BM Daimi Temsilciliği adaylığından çekildi
Gündem

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.