Ayla ve Müslüm'ün yapımcısı Mustafa Uslu: Yılmaz Erdoğan sinemacılara ihanet etti

ÖMER FURKAN ÇINAR GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Ayla ve Müslüm filmlerinin yapımcısı Mustafa Uslu, Yılmaz Erdoğan'ın Organize İşler 2: Sazan Sarmalı filmini henüz sinemalarda yayınlanırken Netflix'e satması üzerine açıklamalar yaptı. Uslu, Erdoğan'ın Türk sinemasına darbe vurduğunu iddia ederek, ''Bundan daha büyük bir ihanet olamaz'' dedi.

Geçtiğimiz yıllarda sinemaya damgasını vuran Ayla ve Müslüm filmlerinin yapımcısı MustafaUslu, Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği Organizeİşler 2 filmini vizyondayken Netflix'e satmasını değerlendirdi.

1 Şubat'ta vizyona giren Organize İşler 2, vizyona girdikten 2 hafta sonra başka bir yayın platformu Netflix'te yayınlanmaya başladı.

Organize İşler 2'den haber var: 'Netflix'te ücretsiz'
Hayat

Yönetmen Yılmaz Erdoğan'ın birlikte çalıştığı yapım şirketi BKM, eleştirilere ''Türkiye ve İstanbul'un tanıtımı için büyük bir fırsat'' diyerek yanıt verdi.

''Yılmaz Erdoğan Sinemaya ağır darbe vurdu''

Başarılı yapımcı Uslu, Yılmaz Erdoğan'ın filmini, henüz vizyona girmesinin ardından 2 hafta geçmesine rağmen ve film hala gösterimdeyken bir başka yayın platformu Netflix'e satmasının Türk sinemasına ağır bir darbe vurduğunu dile getirdi. Uslu, ''Erdoğan'ın yaptığı Anadolu'daki sinemacıların ekmeğiyle oynamaktır'' diyerek tepki gösterdi.

Organize İşler 2 sinemada rekor kırmaya devam ediyor
Hayat

Yılmaz Erdoğan'ın yaptığından daha büyük bir ihanet olamaz.

Uslu açıklamalarına devam ederek, ''Filmi sinemada 8 hafta göstereceklerini iddia ederek sözleşme imzalayıp ikinci haftada Netflix'e sattılar. Çok ayıp.'' dedi.

Sabah'a konuşan Uslu, ''Sinema; İstanbul'dan ve büyük şehirlerden ibaret değil, Anadolu'daki sinemacıların ekmeğiyle oynadı'' ifadelerini kullandı.

Netflix'in Organize İşler ısrarının nedeni belli oldu
Hayat

GZT Hayat Kategorisi’nde Editör olarak görev yapıyor. Ömer’e omer.cinar@pirimedya.com adresinden ulaşabilirsiniz.