Bu interaktif müze ziyaretçilerine 'köpek' diyor

ÖMER FURKAN ÇINAR GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Bugüne kadar birçok sanat, resim ve tarih müzesi gezip gördüğünüze eminiz. Fakat size bahsedeceğim bu müzenin varlığı bile şaşırmanıza sebep olabilir. ABD'nin New York şehrinde yer alan Köpek Müzesi, dünyanın en sevimli dostlarının tarihsel gelişimini ve onları konu alan tabloları içerisinde bulunduruyor. Müzenin en ilgi çekici kısmıysa ziyaretçilerin eğer köpek olsalardı hangi cins köpek olacaklarını tahmin eden interaktif aktif bölümü.

New York'un en ünlü caddelerinden Park Avenue'da 8 Şubat'ta açılışı yapılan Museum of the Dog, köpekseverler tarafından yoğun ilgi görüyor. Müzenin içerisinde köpeklerin tarihsel gelişimini ve çeşitli sanatsal resimlerini, tablolarını bulunuyor.

Fransa'da bir belediye başkanı köpeklerin havlamasını yasakladı
Gündem

Museum of the Dog, 8 Şubat'ta ziyaretçilere açıldı.

Köpek Müzesi'nin en ilgi çeken kısmı, köpekseverlerin eğer köpek olsalardı hangi cins köpek olurlardı sorusunu yanıtlayan interaktif bölümü oluyor. Burada bir kamera karşısına geçen ziyaretçiler havlayarak hangi cins köpek olduklarını öğreniyor.

ABD'de keçi ‘Lincoln’ belediye başkanı seçildi
Gündem

Müzede bulunan 'Hangi cins köpeksin' kısmında ziyaretçiler bir kamera karşısına geçip havlayarak hangi cins köpeğe benzediğini öğrenebiliyor.

Hangi cins köpeksin?

Yüzlerce cins köpek türünün olduğunu biliyoruz. Her köpek cinsinin de kendine has özelliği ve görünüşü oluyor. Biz meraklı insanlar da zaman zaman 'Acaba köpek olsaydım cinsim ne olurdu? sorusunu sormadan edemiyoruz. Bu merakımızı müzede bulunan bir kamera karşısına geçip tıpkı bir köpek gibi havlayarak öğrenebiliyoruz.

Bu interaktif müze ziyaretçilerine 'köpek' diyor
ABD'nin New York şehrinde yer alan Köpek Müzesi, dünyanın en sevimli dostlarının tarihsel gelişimini ve onları konu alan tabloları içerisinde bulunduruyor. Müzenin en ilgi çekici kısmıysa ziyaretçilerin eğer köpek olsalardı hangi cins köpek olacaklarını tahmin eden interaktif aktif bölümü.


Vergisini ödemeyince evcil hayvanı haczedilerek başka birine satıldı
Gündem

GZT Hayat Kategorisi’nde Editör olarak görev yapıyor. Ömer’e omer.cinar@pirimedya.com adresinden ulaşabilirsiniz.