En keyifli kahvaltılar bir 'Lokma' ile başlar

ÖMER FURKAN ÇINAR LOKMA 1 DAKİKADA OKUNUR

Sabahların en güzel yanı hafta sonu ya da hafta içi hiç fark etmez kahvaltıdır. Özellikle kolay ve lezzetli olan kahvaltılar çalışanların gözdesidir. Bu sabah dijital tarif defterimiz Lokma'dan birbirinden özel lezzetli kahvaltılık tarifleri ile geldik.

Dijital tarif defterimiz Lokma birbirinden özel çeşitle karşımızda. İçinde kolaydan zora kadar birçok tarif bulunan sitemizde kahvaltılıkların yeri ise ayrı. Kolay ve pratik kahvaltı tarifleri için haberimize ve Lokma'ya göz atmayı unutmayın. İşte 7 özel kahvaltı içeriği;

0. Yumurta Beyazlı Protein Omlet
Protein, demir ve çinko bakımından zengin olan yumurta beyazının tüketilebilecek en lezzetli halini sizlerle paylaşıyoruz. Kırmızı toz biber, keten tohumu ve karabiber baharatlarının yanı sıra taze soğanın eşlik ettiği bu omlet lezzetiyle kahvaltılarınızın favorisi olmaya aday. Güne şahane bir başlangıç için yumurta beyazlı protein omleti mutlaka deneyin.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/yumurta-beyazli-protein-omlet-30395

0. Tam Buğday Unlu ve Közlenmiş Biberli Tost
Tost tariflerinin en hafif ve en sağlıklılarından biri sizlerle. Tam buğday unuyla hazırladığımız közlenmiş biberli tost kahvaltıları, ara öğünleri ve çay saatlerinizi formda geçirmenizi sağlayacak. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/tam-bugday-unlu-ve-kozlenmis-biberli-tost-31533

0. Peynir Topları
Özellikle peynir severlerin lezzetine bayılacağı peynir topları, kahvaltı sofralarını renklendirecek eşsiz bir lezzet. Aynı zamanda davet sofralarına çok yakışacak peynir topları sevdiklerinize ve misafirlerinize sunabileceğiniz en güzel ikramlardan birisi olacak. Sizler için hazırladığımız bu şahane lezzeti aşağıdaki adımları takip ederek pratik ve hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/peynir-toplari-29231

0. Yumurtalı Baharatlı Tost

Hem besleyici hemde lezzetli yumurtalı baharatlı tost, çocuklarınıza hazırlayabileceğiniz en pratik tostlardan bir tanesi. Yumurtanın tüketilebilecek en güzel hallerinden birisi olan yumurtalı baharatlı tost, evlerinizde her zaman bulunan malzemelerle hazırlayabileceğiniz enfes bir lezzet. Sizler için hazırladığımız yumurtalı baharatlı tost tarifini mutlaka deneyin. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/yumurtali-baharatli-tost-19258

0. Doping Tost
Enerji değeri oldukça yüksek olan avokado ile hazırladığımız doping tost kahvaltı için şahane bir tercih olacak. Sahip olduğu protein, vitaminler, mineraller sayesinde küçük çocukların ve hamile kadınların sağlıklı beslenmesinde önemli rol oynayan avokadoyu düzenli olarak tüketmenizi ve doping tost tarifimizi mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/doping-tost-19250

0. Kahvaltılık Acukalık Tost
Çerkez tavuğu, ezme, fasulye gibi yöresel yemeklerde de kullanılabildiği gibi cevizli olanı kızarmış ekmek üzerine sürülerek hazırlanan aparatifler bağımlılık yaratıcı bir etkiye sahip.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/kahvaltilik-acukalik-tost-28155

0. Cızlama

Mutfaklarınızda her zaman bulunan malzemelerle hazırlayabileceğiniz nefis cızlama tarifi sizlerle. Sabah, öğle, ikindi, beş çayı günün her vaktinde hem tatlı hem tuzluların yanına yakışan kısa sürede hazırlayabileceğiniz cızlama, zor zamanlarınızın kurtarıcısı olacak.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/cizlama-32830

GZT Hayat Kategorisi’nde Editör olarak görev yapıyor. Ömer’e omer.cinar@pirimedya.com adresinden ulaşabilirsiniz.