Görünce hayran kalacağınız 7 kış bahçesi

ADİLE TOPÇU DİĞER, GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Yorucu geçen iş günlerinin ardından kışın yapılacak en iyi şeylerden birisi de özenle dizayn edilmiş, yeşile doymuş kış bahçelerini ziyaret etmektir. Ilık ve renkli bir bahçe hepimizin içini açmaya yeter. Peki, bu bahçelerin nerede olduğunu merak ediyor musunuz? O zaman haberimize göz atmayı unutmayın.

İstanbul hepimizin vazgeçemediği ama kalabalığıyla bizi yoran bir şehirdir. Özellikle trafiğin, hava kirliliğinin yoğun olduğu bu şehirde temiz hava almak için yeşile doyacağımız bir yerlere kaçarız. Kış aylarının soğuğundan, çamurundan etkilenmeden gezebileceğimiz kış bahçelerini hiç duydunuz mu? Eğer duymadıysanız haberimiz de sizler için ele aldık.

Hafta sonu yapabileceğiniz 8 etkinlik
Hayat

0. Kahve6, Cihangir

Minik samimi, huzurlu bu mekan sizi her türlü karmaşadan kurtarıp iç huzurunuzla buluşmanızı sağlayacak. 

0. Park Sanat, Şişli

Harbiye'de Osmanbey metrosundan çıktıktan sonra 15 dakika yürüyün. Bu muhteşem yer sizi bekliyor olacak. Ayrıca bir demli çay içmeyi unutmayın. 

0. Cezayir Bahçe

Eğer film gösterileri, söyleşiler, seminerler tam benlik diyorsanız bu güzel mekanı görmeyi ihmal etmeyin. 

0. Zencefil, Beyoğlu

Eski havasıyla bize muazzam bir dinlenme yeri sunan Zencefil, vejetaryenleri ve veganları sevindirecek bir beslenme biçimine sahip. 

0. Grandpa, Bebek

Bebek'in yoğun ve yorucu havası arasında Akdeniz esintileri almak ve rengarenk bitkileri görmek için mutlaka gidilmeli. 

0. Limonlu Bahçe Beyoğlu

Beyoğlu'nun mis gibi kokan tarihinin içinde taze limonatalar içmek ve nefes almak için ideal yerlerden birisi. 

0. Salt Beyoğlu kış bahçesi

İstiklal Caddesi üzerinde yer alan Salt Beyoğlu kış bahçesi  alt katındaki galerileri ve Robinson Crusoe 389 kitabevi, bir de küçük avlusu ile oldukça ferah bir galeri olmasının yanı sıra sessiz ve sakin oluşuyla da insanı büyülüyor.

A ADİLE TOPÇU Pirimedya