K-Pop yıldızını 'uygunsuz' görüntü yaktı

ÖMER FURKAN ÇINAR GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Yeni müzik akımı K-Pop'un temsilcilerinden Güney Koreli şarkıcı Jung Joon-Young, aktif müzik kariyerine son verdiğini açıkladı. Genç sanatçı, bu kararını bir itirafla duyurdu. Arkadaşlarının uygunsuz görüntülerini izinsiz olarak Whatsapp'ta paylaştığı ortaya çıkmış ve büyük tepki çekmişti

Son yıllarda adından çok sık söz edilen Kore çıkışlı K-Pop müzik akımı, dünya genelinde sahip olduğu büyük hayran ve takipçi kitlesiyle oldukça başarılı olmuş gözüküyor. K-Pop'un bu denli geniş kitlelere yayılması, bu akımın temsilcilerinin de fenomen hale gelmesini sağladı.

SİSTEM | K-Pop çılgınlığı
K- Pop sadece müzik mi yoksa bağımlılık mı? Dünyanın birçok bölgesindeki gençleri etkisi altına alan K-Pop'u Sistem'de masaya yatırdık. Uzmanlar nasıl yorumluyor, hayranlar ne diyor?

Nitekim K-Pop denilince akıllara gelen isimlerden olan Jung-Joon-Young, karıştığı skandalın ardından müzik kariyerine son verdiğini açıkladı. Jung, arkadaşlarıyla olan uygunsuz görüntülerini izinsiz yayınladığı için şantaj ve izinsiz görüntü yayınlama suçundan hakkında hukuksal işlem başlatıldı.

Jung, 2015 ve 2016 yıllarında işlediği belirilen suçlar için Perşembe günü başkent Seul'de polis tarafından sorgulanacak.

Tüm suçları kabul ediyorum, pişmanım

Önce suçluluk duymadığını belirten Jung, gelen tepkiler sonrası konuyla ilgili açıklama yaparak, pişmanlığını dile getirdi. Milyonlarca hayranı bu kararı sosyalmedya üzerinden tepkiyle karşıladı.

"Arkadaşlarımın, izinlerini almadan videoya aldım ve sonra görüntülerini paylaştım. Hayatım boyunca, suç oluşturan ahlaksız ve yasa dışı hareketlerim için pişmanlık duyacağım."

Newkidd: Kore'de okul kitaplarımızda Türkler anlatılır
Hayat

Jung, 2015 ve 2016 yıllarında işlediği belirilen suçlar için Perşembe günü başkent Seul'de polis tarafından sorgulanacak.

Eski kız arkadaşı suçlamasını geri çekmişti

Eski kız arkadaşıyla da bu suçlardan ötürü mahkemelik olan Jung, 2016'da arkadaşının izni dışında kameraya aldığı gerekçesiyle şarkıcı hakkında suç duyurusunda bulunmuş, daha sonra suçlamayı geri çekmişti.

GZT Hayat Kategorisi’nde Editör olarak görev yapıyor. Ömer’e omer.cinar@pirimedya.com adresinden ulaşabilirsiniz.