Lezzetli bir 'Lokma' yemeye ne dersiniz?

ADİLE TOPÇU LOKMA 1 DAKİKADA OKUNUR

Dijital tarif defterimiz Lokma her gün yeni, taze içeriklerle karşımıza çıkıyor. Özellikle lezzetli ve kolay yemek, atıştırmalık deyince akla gelen sitemizden bugün sizler için 7 maddede kolay mı kolay Trüf tariflerini mercek altına aldık. Lokma'ya göz atmayı unutmayın.

Atıştırmalık yemekler,tatlı tarifleri ve Trüf tarifleri tüm bu kolay lezzetler tabi ki Lokma'da sizleri bekliyor. Özellikle kolay olsun, lezzetli olsun, sağlıklı olsun diyorsanız Lokma sizin için bir vazgeçilmez olabilir. Biz de bu kolay tarifler neler dedik ve 7 madde içinde Trüf tariflerini sizler için hazırladık.

0. Kakaolu Trüf

Kakaolu Trüf nasıl yapılır? Kakaolu Trüf için malzemeler, tarifin besin, kalori değerleri, hazırlık aşamaları ve süresi Lokma'da! İçinde bulunan doğal kimyasallar sayesinde, beyne giden kan akışını güçlendirdiği ortaya çıkan kakaonun, yaşlılarda bellek zayıflığı şikayetlerini ve inme riskini azalttığı da kesinleşmiş. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/kakaolu-truf-31521

0. Kestaneli Trüf

Kestaneli Trüf nasıl yapılır? Kestaneli Trüf tarifinin malzemeleri, hazırlık aşamaları ve süresi tarifin püf noktaları, besin ve kalori değerleri Lokma'da! Ömürleri bin yıla kadar uzanan kestanenin, ilk yayılış yerinin Anadolu’da Kastanis (Kastamonu) şehri olduğu, adını da buradan aldığı söylenmektedir.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/kestaneli-truf-19424

0. Bal Kabaklı Truff

Bal Kabaklı Truff nasıl yapılır? Bal Kabaklı Truff tarifinin malzemeleri, hazırlık aşamaları ve süresi tarifin püf noktaları, besin ve kalori değerleri Lokma'da! Fırına ihtiyacınız olmadan, ağzınıza layık tek lokmalık truffler hazırlamaya ne dersini?

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/bal-kabakli-truff-31429

0. Bal Kabaklı Trüf Kurabiye
Adını trüf mantarına benzerliğinden alan çikolatanın en lezzetli ve en yaratıcılığa açık çeşitlerinden, Bal Kabaklı Trüf Kurabiye ile çikolata sevenlere özel bir tarif. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/bal-kabakli-truf-kurabiye-24808

0. Kestane Unlu Trüf
Kakao hep güzel anıların içinde var olduğundan mıdır bilinmez onun sihirli etkisine teslim oluruz düştüğünde hayat motivasyonumuz. Kakao kendi geleneğini içinde barındıran tatlı bir "bağımlılık" olsa da yüksek kakao oranlı besinler hem beyin hem kalp damar sağlığı için birebir.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/kestane-unlu-truf-1138

0. Limonlu Beyaz Çikolatalı Trüf
Renkleri en çok seven ağaçtır limon. Pembe tomurcuklar kahverengi dallarda, yemyeşil parlak yapraklarının arasında belirdiğinde rüzgar sevinçle eser. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/limonlu-beyaz-cikolatali-truf-19392

0. Bayat Keklerden Truff
Bayat kek değerlendirmek isterseniz, püf noktaları ve bilmeniz gereken her şey Lokma'dan. Arta kalanları değerlendirmenize yardımcı olup ev ekonominizi düşünen, israfın önüne geçen kekin farklı formlarda lezzetini artıran tarifimizi listenize eklemenizi öneririz.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/bayat-keklerden-truff-20702

A ADİLE TOPÇU Pirimedya