Mina Başaran'ın ailesinden duygusal anma töreni

ADİLE TOPÇU DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

Geçtiğimiz yıl arkadaşlarıyla gittiği tatil dönüşü İran'da uçağı düşen ve hayatını kaybeden İş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı. Nişanlısı Murat Gezer tarafından, Başaran'ın Göktürk'teki mezarı başında düzenlenen törene ailesi ve arkadaşları katıldı.

İş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran geçen yıl Mart ayında arkadaşlarıyla Dubai'ye gitmişti. En yakın 11 arkadaşıyla tatile giden Başaran dönüşte İran'da uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Mürettebattan kurtulanın olmadığı kazada iki kadın kaptan bulunuyordu.

Dün ölümünün birinci yılı olan Mina Başaran mezarının başında anıldı.

Töreni nişanlısı düzenledi

Düğüne 34 gün kala nişanlısı Mina'yı kaybeden Murat Gezer, Mina'nın Göktürk'teki mezarı başında anma töreni düzenledi. Anmaya annesi Beril, babası Hüseyin, kardeşi Can ve nişanlısı Murat Gezer başta olmak üzere yakın dostları ve akrabaları katıldı. Mina’nın mezarı başında kuran okutuldu. Başaran'ın mezarı çiçeklerle süslenip, kalpli kutularda hurma dağıtıldı.

Mina Başaran'ın mezarı çiçeklerle süslendi.

Nişanlısından duygusal ilan

Uçak kazasında hayatını kaybeden Mina Başaran'ın nişanlısı Murat Gezer gazetelere ilan verdi.

İlanda Gezer, "Mina'm... Minik Kalpli Meleğim...Bugün sen gideli birinci senemiz. Sen yerine birini koyamadığım gururum, bir tanecik meleğimsin. Bana yaşattığın tüm güzellikler ve anılar için sana minnettarım...Murty'n" yazdı.

Mina Başaran, nişanlısı Murat Gezer ile düğün tarihlerinden bir ay önce hayatını kaybetmişti.

Mina Başaran’ın adı hangara ve uçağa yazıldı
Hayat

A ADİLE TOPÇU Pirimedya