Müge Anlı bir cinayeti daha çözdü

ADİLE TOPÇU DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

Müge Anlı'nın sunduğu Tatlı Sert programında bir cinayet daha çözüldü. Geçtiğimiz yıllarda annelerini bulmak için programa başvuran 5 yıl önce kaybolan 83 yaşındaki Hacer C.'nin oğlu, gelini ve torunu cinayet şüphesiyle gözaltına alındı.

Annelerinin bulunması için ATV'de yayınlanan Müge Anlı'nın programına da çıkan oğlu M.C. ve gelini L.C.'nin, olay tarihindeki telefon sinyallerini inceleyen 4 kişilik özel ekip, kayıp ihbarından yaklaşık 10 gün önce gece vaktinde köyden bir traktörün çıkış yaptığını belirledi. Köyde yaşayan bir kişinin de ifadesinde, ihbardan 10 gün önce ailenin traktörünün gece vakti köyün dışına çıktığını söylemesi üzerine teknik takibi derinleştiren ekip, kayıp kadının oğlunun cep telefonunun köye yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki bir araziden sinyal verdiğini tespit etti.

Soruşturmayı derinleştiren ekip, iki gün önce yaşlı kadının oğlu M.C., gelini L.C. ile torunu M.C.'yi cinayet şüphesiyle gözaltına aldı. Kayıp kadının oğlu M.C. ifadesinde, eşinin kendisine "annen öldü" dediğini, bunun üzerine annesinin cesedini battaniyeye sararak, traktörle köyün yaklaşık 2 kilometre uzağındaki bir araziye gömdüklerini, vicdan azabı duyduğunu söylediği öğrenildi.

Müge Anlı'ya katılan baba 'tutuklandı'
Hayat

83 yaşındaki Hacer C.'nin öldüğü belirlendi.

Arama çalışması sonuçlandı

  • M.C'nin ifadesi doğrultunda bugün bölgeye giden ekipler, yaklaşık 1 dönümlük arazide cesedin bulunması için çalışma başlattı. Çalışmalarda iş makineleri ve traktörler kullanılıyor. Banaz ilçesinde 5 yıl önce kaybolan 83 yaşındaki Hacer C.'nin bulunması için AFAD ve jandarma ekiplerince çalışmalar yapılmış, Susuz Köyü yakınlarındaki aramalara iz süren köpekler de katılmıştı. Uşak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) dalgıç ekibi de köyün çevresinde hayvanların ihtiyacı için kullanılan 4 gölette arama yapmıştı. Sonuç alınamayan çalışmalar sonlandırılmıştır.

Müge Anlı ve gündüz kuşağıyla ilgili daha fazla bilgie ulaşmak GZT ekibi olarak hazırlanan videoyu aşağıya bırakıyorum.

Meryem Tahnal'ı kim öldürdü? Müge Anlı, Palu Ailesi'nin sırrını çözüyor
Hayat

A ADİLE TOPÇU Pirimedya