Pazar gününün tatlı tarifleri bizden

HABER MERKEZİ LOKMA 1 DAKİKADA OKUNUR

Pazar günleri kahvaltılar meşhurdur. Hele o günü evde geçirecekseniz kahvaltı dışında tatlı yemek ve güne güzel devam etmek paha biçilmezdir. Dijital tarif defterimiz Lokma her güne ve her damak zevkine ayrı binlerce lezzet ile karşımıza çıkıyor. Biz de bu lezzetlerden pazar gününe özel 7 tatlı ile ilgili nefis bir derlemek yaptık.

Dijital tarif defterimiz Lokma açıldı. Binlerce lezzet ve çeşitle karşımızda. Her zevke uygun nefis yemek ve tatlı tarifleri ile efsane lezzetleri bizimle buluşturuyor. Biz de pazar günlerinin kahvaltı dışında daha tatlı ve güzel geçmesi için en nefis tatlıları sizler için hazırladık.

Pazar kahvaltılarınızı 'börekle' şenlendirin
Hayat

0. Elmalı Karamel Kup

Mevsiminde aldığınız meyveleri en güzel şekilde değerlendirebileceğiniz enfes tatlı tariflerimize bir yenisiyle devam ediyoruz. Elma ile hazırladığımız karamel kup oldukça pratik, lezzetli ve şık bir tarif.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/elmali-karamel-kup-32961

0. Pratik Çilekli Milföy

Hazır Milföyden Pastane Lezzetleri: Mutfaktaki kurtarıcılarımızdan olan, buzlukların en mühim konuğu, milföy hamuru pastanemizin konuğu oluyor. Pratik ve leziz, milföyden pastane lezzetleri Lokma Pastanesi’nden gelen güzel kokuların sebebi.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/pratik-cilekli-milfoy-32876

0. Kat Kat Muhallebi
Sütlü tatlı denilince aklımıza ilk gelenlerden muhallebi, şüphesiz küçükten büyüğe herkesin beğenisini kazanmış eşsiz bir lezzet. Taze meyvelerle lezzetine lezzet kattığımız kat kat muhallebi, şık sunumu ve enfes görüntüsüyle adeta gönüllerde taht kuracak. Üstelik oldukça pratik ve kolay yapılışı ile fazla vakit ayırmadan hazırlayabileceğiniz kat kat muhallebi, sevdiklerinize en güzel ikram olacak.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/kat-kat-muhallebi-32852

0. Karamelli Etimek Tatlısı
Hem şerbeti hem muhallebiyi bir araya getiren etimek tatlısı hafif bir o kadar da pratik. Herkesin denemesi gereken buzdolabında bekledikçe lezzetlenen hafif ve kolay bir tatlı aynı zamanda etimek tatlısı. Sunumuyla da göz alıcı olan karamelli etimek tatlısını misafirlerinize gönül rahatlığı ile ikram edebilirsiniz.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/karamelli-etimek-tatlisi-32814

0. Kekli Orman Meyveli Kuplar

Her mutfağın vazgeçilmezidir kekler. Yapımı kolay olan keke üstelik hiç kimsenin hayır diyemeyeceğini düşünüyoruz. Buna rağmen bazen yaptığımız kekin tamamını bitiremeyiz ve özene bezene hazırladığımız kek bir kenarda kalıverir ve bayatlar. Tam da burada orman meyveleri ve muhallebi devreye giriyor. Gelin bayat kekleri değerlendirmenin en tatlı yolunu birlikte keşfedelim.

 Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/kekli-orman-meyveli-kuplar-32792

0. Uzay Kuplar
Morun, lilanın, eflatunun birbiriyle göz kamaştıran birlikteliği iştah açıcı bir tatlıya dönüşüyor. Yaban mersininin büyüsünü kattığı muhallebi ve pelte damaklarda kalıcı bir tat bırakıyor. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/uzay-kuplar-32786

0. Hurmadan Kolay Sütlü Tatlı
Sıcak havalarda hiç bunaltmayacak tariflerimiz var, siz mutfağa giriş tutkunlarına... Az malzemeli pratik ve lezzetli bir tarif olan Hurmadan Kolay Sütlü Tatlı nasıl yapılır?

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/hurmadan-kolay-sutlu-tatli-32689

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.