Shakira vergi kaçakçılığından suçlanıyor

ADİLE TOPÇU DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

Dünyaca ünlü şarkıcı Shakira vergi kaçaklığından suçlanıyor. Şarkıcının, İspanya hükmetinden 14,5 milyon euro vergi kaçırdığı iddia edilmişti. Başlatılan soruşturma kapsamında savcının başvurusunu kabul eden mahkeme ünlü yıldızı ifade vermeye çağırdı.

Kolombiyalı ünlü şarkıcı Shakira'nın, geçtiğimiz yıl 14,5 milyon euro vergi borcu olduğu olduğu ve bu nedenle hakkında işlem başlatıldığı açıklanmıştı. 2011-2014 yıllarında Barcelona'da yaşarken belgeler üzerinde kendisini Bahamalar'da yaşıyor gösterdiği ve böylelikle vergileri ödemediği iddia edilen şarkıcı ifade vermeye çağrıldı.

Büyük iddia: Ünlü şarkıcı Shakira 14.5 milyon euro vergi kaçırdı
Hayat

Savcının başvurusu kabul edildi

İspanya'nın EFE ajansının haberinde, Barselona'daki Esplugues de Llobregat mahkemesi 2 nolu kısım hakiminin, mali savcılık tarafından Shakira hakkında yapılan dava açma başvurusunu kabul ettiği bildirildi.

Mahkeme kaynakları, Shakira'nın hakkındaki soruşturmaya ilişkin İspanyol adli kurumlarıyla iş birliğine hazır olduğunu ilettiği kaydedildi. İspanya yasalarına göre 6 aydan fazla İspanya'da kalan bir vatandaş, vergi mükellefi sayılıyor.

Shakira, Barcelona'nın başarılı futbolcusu Gerard Piqué uzun zamandır evliler. Çiftin 2 tane çocuğu bulunuyor.

Konser için İstanbul'a gelmişti

Geçtiğimiz yıl El Dorado Dünya Turnesi kapsamında
konser vermek için İstanbul'a gelen Shakira gazeteciler tarafından karşılanmış ve kendisine baklava ikram edilmişti. Ayrıca ünlü yıldız için de bazı yollar kapatılarak önlem alınmıştı. Çocuklarıyla birlikte Türkiye'ye gelen ünlü yıldız muhteşem bir konsere imza atmıştı.

Shakira, İstanbul'a konser vermek için geldiğinde baklava ile karşılanmıştı.

Shakira, Vodafone Arena'yı salladı! Ünlüler akın etti
Hayat

A ADİLE TOPÇU Pirimedya