🌧️☔ İstanbullular öğle saatlerine dikkat: Sağanak yağış geliyor

HABER MASASI İHA 1 DAKİKADA OKUNUR

Meteoroloji, sağanak yağış ve fırtına uyarısında bulundu. Pazar gününü dışarda geçirmek için plan yapan İstanbulluların havanın notlarına şöyle bir göz atmasında fayda var. Hava sıcaklığı ise bugün mevsim normalleri civarında seyredecek.

Yurt genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Eskişehir, Konya, Karaman, Sivas, Giresun ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Akşam saatlerinden itibaren Muğla’nın kıyı kesimlerinde, gece saatlerinden sonra Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklenen yağışların kıyı kesimleri ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Marmara ile Kuzey Ege'de kuvvetli rüzgar💨

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı mevsim normalleri civarında seyredecek.Rüzgar, kuzeybatı kesimlerde kuzey yönlerden, diğer yerlerde güney ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinden itibaren Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

İllerHava sıcaklığı 🌡️Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 5İstanbul: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu 9İzmir:Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 13Adana:Parçalı ve çok bulutlu 14Antalya:Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı (Yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor) 17Samsun:Parçalı ve çok bulutlu 13Trabzon:Parçalı ve çok bulutlu 11Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu -1Diyarbakır: Çok bulutlu ve yağmurlu 6