👨🏼‍🎓 YKS başvuruları yarın başlıyor

HABER MASASI AA 1 DAKİKADA OKUNUR

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için başvurular yarın başlıyor. Başvuru işlemleri 3 Mart'a kadar devam edecek. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 20 Haziran'da Temel Yeterlilik Testi (TYT), 21 Haziran sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda ise Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacak.

Binlerce üniversite adayını yakından ilgilendiren Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için başvuru kılavuzu ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden yayımlandı. YKS başvuruları, 6 Şubat-3 Mart tarihlerinde alınacak.

Başvurular sınav merkezlerinden ya da internetten yapılacak

Adaylar başvurularını, elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin 'https://ais.osym.gov.tr' adresinden yapabilecek.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi edinmek isteyen adaylar, 2020-YKS Kılavuzuna ÖSYM'nin internet sitesinden erişebilecek.

Başvuru detayları

2019-TYT puanı 200 ve üzeri olan adaylardan, 2020-YKS'nin hiçbir oturumuna girmeden 2020-YKS yerleştirme işlemlerinde 2019-TYT puanını kullanmak isteyen adaylar ile 2020 yılında sadece "Özel Yetenek Sınavı" sonuçlarına göre öğrenci alacak yükseköğretim programlarına başvurmak isteyen adayların da 2019-TYT Dönüştürülmüş Puanlarının hesaplanabilmesi için başvuru süresi içinde 2020-YKS başvurularını yapmaları gerekiyor.