💣 Amazon'da bomba paniği: Madrid'deki merkezi boşaltıldı

HABER MASASI

ABD'li e-ticaret devi Amazon'un Madrid'deki genel merkezi, telefonla gelen bomba tehdidi sonrasında tahliye edildi. Bomba ihbarının daha sonra asılsız olduğu ortaya çıktı.

ABD merkezli e-ticaret ve bulut bilişim şirketi Amazon’un İspanya’nın başkenti Madrid’de bulunan merkez ofisi bomba tehdidi nedeniyle tahliye edildi.

İspanya polisi, Amazon'un başkent Madrid’de bulunan ofisinin bomba tehdidi nedeniyle tahliye edildiğini açıkladı.

Boşaltılan binada arama çalışmalarının sürdüğünü belirten Madrid polisi, “Alınan tehdit sonucu bina tahliye edildi. Tehdidin gerçek olup olmadığı saptanmaya çalışılıyor” ifadelerini kullandı.

Asılsız çıktı

Amazon genel merkezine yapılan bomba ihbarı daha sonra asılsız çıktı.

Avrupa'da bomba paniği yaşandı

Öğle saatlerinde Hollanda basınına yansıyan haberlerde Amsterdam’da bir mektup bombasının patladığı duyuruldu.

Amsterdam’daki ING Bank ofisine gelen bombalı mektup patladı. Yapılan açıklamada ufak bir patlama meydana geldiği belirtilirken kimsenin yaralanmadığı vurgulandı.

Bu sabah saatlerinde de Utrecht’te de benzer bir düzeneğe sahip bomba bulunmuş ve bu bomba etkisiz hale getirilmişti. Olay yerine ambulans ve güvenlik güçleri gelirken bir kişinin tedavi altına alındığı belirtildi.

Amazon←→Trump savaşı büyüyor
Amazon ve Trump arasında ipler geriliyor. ABD'li perakende devi, 'Başkan önümüzü kesiyor' dedi. Jeff Bezos, Trump'ın görevden alınması gerektiğini dahi söyledi. Bu gerginliği sebebi 10 milyar dolarlık bir askeri anlaşma. Amazon, Pentagon İhalesi'ni Trump'ın Microsoft'a verdiğini düşünüyor. Bezos, Trump için 'Bana olan nefretini Amazon'a yansıtıyor' dedi. Trump'ın iddialar karşısındaki sessizliği sürüyor...

Amazon, avuç içi tanımayla ödeme sistemini genişletiyor
Jurnal.ist

Amazon: Küresel internet ağı kuracağız!
'Küresel internet ağı kuracağız' diyerek uzaya 3326 uydu göndermeyi planlayan Amazon, 'uzay denildiğinde' Elon Musk'ın değil; Jeff Bezos'ın akıllara gelmesini istiyor. Çalışma 'Federal İletişim Kurulu'ndan' onay bekliyor. Proje internetle tanışmamış insanları 'internet dünyaısna' dahil edecek.