🚗🚘 Tesla, 15 bin aracını geri çağırıyor

HABER MASASI

Otomotiv dünyasının son dönemde adından en çok söz ettiren markası Tesla, Kuzey Amerika'da Model X modelinden 15 bin aracını hidrolik direksiyon sorunu nedeniyle geri çağırıyor. Geçen yılda aynı sebepten 123 aracını geri çağırmıştı.

Otomotiv şirketi Tesla SUV modeli Model X'in Kuzey Amerika satılan 15 bin adedini hidrolik direksiyon sorunu nedeniyle geri çağırma kararı aldı.

Business Insider'ın haberine göre Ekim 2016'dan önce hayata geçirilen Model X SUV modelinin çoğunda hidrolik direksiyon sorunu ile karşılaşıldığı belirtildi.

Sorun ücretsiz çözülecek

Geri çağırmayla ilgili herhangi bir yaralanma ya da çökmenin söz konusu olmadığı açıklanırken, sorunun ücretsiz çözüleceği de belirtildi.

Tesla Model X'de hidrolik direksiyon sorunu tespit edildi

Tesla, otomobillerin kullanımında herhangi bir sorun olmadığını dile getirdi

Söz konusu modelin 14 bin 193'ü Amerika'da geri kalanı ise Kanada'da kullanımda. Araç sahipleriyle iletişime geçecek olan Tesla, bu süreçte otomobillerin kullanımında herhangi bir sorun olmadığını da belirtti.

Geçen yılda aynı sorun nedeniyle 123 bin araç geri çağırılmıştı

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla geçtiğimiz yıl yine direksiyon problemi nedeniyle 123 bin aracını geri çağırmıştı.

Tesla Model X kazalarda devrilmeyen tek araç seçildi
Tesla Model X, tüm kategorilerde NHSTA 5 Yıldız Güvenlik Derecelendirmesi'ni elde eden ilk ve tek SUV oldu. Devrilme olasılığı en düşük araç seçilen Tesla Model X, testlerden başarıyla geçti.

Tesla otomobiller yakında yayalarla konuşabilecek
Jurnal.ist

Tesla X: Mükemmel aracın mükemmel şarj istasyonu
Tesla Model X satın alan adam ilk şarj denemesini gerçekleştirirken o anları kayda alıyor.

Bu süper araç hakkında kısaca bilgiler: (kaynak: GZT/Teknoloji) Tesla Model X dünyanın en hızlı arazi aracı. Elektrikli otomobil sektöründe büyük söz sahibi olan Tesla Motors, alanında en iyi araçları üretmeye devam ediyor. Tesla'nın SUV modeli Model X, düz yolda yapılan hız testinde dünyanın en hızlısı unvanını ele geçirdi. Normal araçların 10 katı büyüklüğünde bir hava filtresine sahip araçta, biyolojik saldırıya karşı korunma modu bile var. Bu mod, büyük geniş hava filtresi sayesinde, açıldığında araç içinde bulunan havayı polen, alerjen, bakteri ve her türlü mikroptan arındırıyor, içeride pozitif basınç oluşturuyor ve herhangi bir mikrop girişini engelliyor. Aracın hava filtresinin bakterileri 300 kat, alerjenleri 500 kat, dumanı 700 kat, virüsleri ise 800 kat daha iyi filtre ettiğini belirtiyor. Tesla Model X'in menzili: 383-474 kilometre, tüketim: 24.35 kWh / 100 km.
Martı kanadı şeklinde açılan kapıları ve iç mekandaki çok geniş hacmi ile Tesla Model X çok dikkat çeken bir elektrikli SUV oluyor. Sınıfında tek diyebileceğimiz bu araç yüksek menzili ile pratikliğini birleştirdiğinden dolayı adeta rakipsiz durumda.