İstanbullular dikkat:💨🌪️ Meteoroloji fırtına alarmı verdi

HABER MASASI İHA 1 DAKİKADA OKUNUR

Marmara Bölgesi ile Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (70-100 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Meteoroloji muhtemel ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması konusunda uyardı.

Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik olmayacağı mevsim normalleri civarında seyredecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu ile Muğla, Tunceli ve Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında mevsim normalleri civarında

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Marmara'da ve Kuzey Ege'de kuvvetli fırtına

Rüzgarın ise genellikle kuzeyli, doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara Bölgesi ile Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Fırtına sebebiyle olumsuzluklara dikkat

Meteoroloji, meydana gelmesi muhtemel ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması konusunda uyardı.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

İllerHava SıcaklıklarıAnkara:Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu 6İstanbul: Çok bulutlu ve yağmurlu 8İzmir: Çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak yağışlı 13Adana: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 13Antalya:Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 17Samsun: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 12Trabzon: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu 13Erzurum:Parçalı ve çok bulutlu 2Diyarbakır: Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmurlu 11