30 yıl sonra tarihi maç: Kuzey Kore - Güney Kore

HABER MERKEZİ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

2022 Dünya Kupası elemelerinde tarihi bir maç futbolseverleribekliyor. KuzeyKore ile GüneyKore, dünyanın merak ettiği maçta karşılaşacak.

2022 Dünya Kupası elemelerinde tarihi bir maç futbolseverleri bekliyor. Politik açıdan sıkıntıları olan iki ülke Güney Kore ile Kuzey Kore, 15 Ekim'de Dünya Kupası elemeleri maçında karşı karşıya gelecek.

Kuzey Kore Milli Futbol Takımı

Maç için beklenen onay geldi ve karşılaşma resmen FIFA takvimine dahil edildi. Kuzey Kore'nin başkenti Pyongang'da 50 bin kapasiteli Kim İl Sung Stadı'nda gerçekleşecek maç için Güney KoreFutbol Federasyonu ve Kuzey Kore yönetiminden de onay alındı.

Güney Kore (soldaki) ve Kuzey Kore (sağdaki) ülke bayrakları

En son 30 yıl önce Kuzey Kore'de bir hazırlık maçına çıkan iki Asya ülkesi bir resmi mücadelede 90 dakikada kozlarını paylaşacak. Güney Kore'nin Portekizli teknik direktörü Pauto Bento, "Bizim işimiz spor. Biz maçımızı yapacağız. Tek bir hedefimiz var, o da galip gelmek ve tur atlamak. Ben ve oyuncularım her maça nasıl çıkıyorsak, her rakibimize nasıl saygı duyuyorsak, yine aynısını yapacağız" dedi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un ve Güney Kore başkanı Moon Jae-in

Kuzey Kore daha önce 1966 ve 2010 Dünya Kupaları'nda boy gösterirken, Güney Kore ise ev sahibi olduğu 2002 Dünya Kupası'nda yarı finale kadar yükselmişti.

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.