Eslem Öztürk: Beşiktaş'a dönmek istiyorum

HABER MERKEZİ AA 1 DAKİKADA OKUNUR

İstanbulspor'un orta saha oyuncusu Eslem Öztürk yaptığı açıklamada, performansını yukarı çekip siyah-beyazlı takıma geri dönmek istediğini söyledi.

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden İstanbulspor'un 21 yaşındaki orta saha oyuncusu Eslem Öztürk, performansını artırarak altyapısından yetiştiği Beşiktaş'a dönmek istediğini söyledi.

Beşiktaş'tan 2017-2018 sezonunun başında bedelsiz olarak sarı-siyahlı ekibe transfer olan Eslem Öztürk yaptığı açıklamada, "Beşiktaş, bu ülkenin en köklü takımlarından bir tanesi. Herkes orada oynamak ister. Performansımı arttırıp Beşiktaş'a dönmek istiyorum" dedi.

Beşiktaş A Takımı'nda 2016-2017 sezonunda Türkiye Kupası karşılaşmalarında süre aldığını dile getiren Eslem, "Bulduğum şansı da iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Beşiktaş'ta da ön çapraz bağlarım koptu ve 1 yıl kaybım oldu. Beşiktaş'tan kiralık olarak Büyükşehir Belediye Erzurumspor'a gittim. Başarılı bir performans sergiledim ve orada şampiyon olduk. Şans geldi ve iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Tabii daha da şans verilebilirdi" ifadelerini kullandı.

"Yabancı oyunculara verilen değer bize verilmiyor"

Türk ekiplerinin genç oyunculara yeteri kadar şans vermediğini aktaran 21 yaşındaki orta saha oyuncusu, şunları kaydetti:

  • Takımlarımız kolaya kaçıyor ve genç oyunculara önem vermiyor. Altyapıdaki zor şartlar bütün genç oyuncuları etkiliyor. Yabancı oyunculara verilen değer genç oyunculara verilmiyor. Onlara sağlanan kolaylık yerli oyunculara sağlanmıyor. Umarım nice genç oyuncular altyapılardan yetişir ve çıkar. İstanbulspor'dan da Mehmet Zeki Çelik çıktı. Bize de çok büyük örnek oldu.


HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.