Frikiğin sırrını anlattı

HABER MERKEZİ GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Demir Grup Sivasspor karşısında attığı golle Beşiktaş'ın şampiyonluk ümitlerini yeşerten Burak Yılmaz, frikik golünde topu hangi köşeye atacağına nasıl karar verdiğini anlattı.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş forması giyen Burak Yılmaz, Demir Grup Sivasspor karşısında 87. dakikada attığı jeneriklik frikik golüyle geceye damga vurdu.

Siyah beyazlı ekibin şampiyonluk ümitlerini yeşerten Burak Yılmaz, mücadelenin ardından yayıncı kuruluşa verdiği röportajda attığı frikik golünün sırrını anlattı. Tecrübeli golcü, Sivasspor kalecisi Tolgahan’ın topu görememesinden ve sağına vuracağını sanmasından faydalanarak topu ağlara gönderdiğini belirtti.

  • Burak Yılmaz, Sivasspor karşısındaki frikik golünü 28 metreden 90 km hızla kaydetti.

Topun başına Adem Ljajic’le birlikte gelen Burak Yılmaz, vurmadan önce gol olacağını hissettiğini ve takım arkadaşından topu ona bırakmasını rica ederek vuruşunu yaptığını ifade etti.

  • Adem, frikikte bana bıraktı sağ olsun. Tolgahan da yakın köşeye vuracağımı tahmin etti ve ona göre baraj kurdu. Topu görmüyordu ben de uzak köşeye vurdum. Tuzağa düştü diyelim. Böyle şeyler söylemek istemiyorum, ukalalık gibi oluyor ama golden önce çok konsantre oldum, gol olacağına çok inanmıştım. Kaybedince tebrik etmesini unutanlardanız, tebrik ettiği için teşekkür ediyorum. Tolgahan'a teşekkür ediyorum. Sivasspor'un kaptanı, mağlup olunca tebrik etmeyi de biliyor, aslan gibi bir kardeşimiz.
0.
HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.